Owocny debiut

W minioną sobotę (13.04.2013 r.) w Ustrzykach Dolnych odbyły się mistrzostwa Polski juniorów i juniorów młodszych w biegach górskich, na których zadebiutowali zawodnicy MKS Pogoń Siedlce.

Debiut ten był zaskoczeniem dla rywali, ponieważ w silnie obsadzonych biegach na bardzo wymagającej i trudnej trasie podopieczni trenera Michała Markowskiego wywalczyli dwa medale oraz czwarte miejsce w klasyfikacji klubowej na 25 sklasyfikowanych klubów. Złoty medal zdobyła – zdolna i utytułowana – Paulina Pawłowska w biegu juniorek na 2,5 km, zaś swój pierwszy medal koloru brązowego na imprezie mistrzowskiej wywalczył Sebastian Sienkiewicz w biegu juniorów na 4 km. Trochę doświadczenia oraz szczęścia zabrakło Michałowi Roguskiemu, który zajął 4 miejsce w biegu juniorów młodszych na 4 km. Powyższe medale zawodników MKS Pogoń Siedlce pozwoliły uzyskać kwalifikacje na 12 Mistrzostwa Europy Juniorów i Juniorów Młodszych w biegach górskich, które odbędą się 6 lipca 2013 r. w Bułgarii w miejscowości Borowie.

źródło: własne; foto: MKS Pogoń Siedlce