Nowy Dwór, stare problemy (multimedia)

Pogoń Siedlce przegrała na wyjeździe z ostatnim zespołem II ligi Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 0:1.

Pogoń spotkanie zaczęła bardzo zmobilizowana, a w szczególności były gracz Świtu Adam Czerkas, który od początku meczu był bardzo aktywny w ataku. Już w 2 minucie siedlczanie mogli zdobyć gola. Czerkas dośrodkował w pole karne, a tam Krystian Wójcik próbował uderzać z przewrotki, ale ten strzał był zbyt słaby. Dwie minuty później dobrą akcję stworzyli gospodarze, kiedy to Przemysław Szabat strzelił niecelnie głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Karola Ziąbskiego. W 22 minucie Wójcik zagrał do wybiegającego na czystą pozycję Czerkasa, ten „przełożył” defensora Świtu i uderzył, ale minimalnie nad bramką. Kilka minut później Czerkas stanął ponownie przed dobrą okazją. Wójcik dośrodkował z rzutu wolnego w „16”, tam do futbolówki doszedł zupełnie niepilnowany Czerkas, jednak jego strzał głową minął bramkę. Chwilę później za sprawą Ziąbskiego odpowiedzieli gospodarze. Młody pomocnik z wolnego z ok. 35 metrów uderzył w taki sposób, że nikt nie przeciął lotu piłki, a ta przeleciała tuż obok bramki Jacka Kozaczyńskiego. W 40 minucie Karol Drwęcki nabił głowę Czerkasa tak, że futbolówka prawie wpadła do bramki Michała Bigajskiego. W ostatniej akcji pierwszej połowy golkiper z Nowego Dworu Mazowieckiego sparował strzał Wójcika sprzed pola karnego, a dobitka Robert Kwiatkowskiego trafiła w boczną siatkę. Pierwsza odsłona kończyła się bezbramkowym remisem.

Druga połowa była o wiele ciekawsza od pierwszej. Gra się ożywiła i było więcej akcji bramkowych. W 48 minucie mocny strzał z dystansu oddał Łukasz Sosnowski, jednak jego uderzenie w środek bramki bez problemów obronił Kozaczyński. W 62 minucie Kamil Szczepański po akcji prawym skrzydłem uderzył i futbolówka po rękach siedleckiego bramkarza trafiła w słupek. Trzy minut później bliscy zdobycia gola byli biało-niebiescy. Czerkas dograł na 5 metr do Wójcika, a pomocnik urodzony we Włodawie strzelił w poprzeczkę. W 77 minucie Świt zdobył gola. Ziąbski dośrodkował w pole karne, nasi defensorzy po zamieszaniu za krótko wybili piłkę do której wyskoczył Sosnowski i szczupakiem strzelił w samo okienko. Podopieczni Piotra Sczechowicza po straconej bramce grali bardzo ofensywnie chcąc zdobyć wyrównującą bramkę. W 81 minucie z dystansu próbował strzelać Przemysław Rodak, ale na posterunku był dobrze dysponowany Bigajski. Dwie minut później Rafał Kosiec dośrodkował z rzutu rożnego, a futbolówka odbiła się od dalszego słupka bramki rywali. W doliczonym czasie gry głową próbował strzelać Wiktor Lach, jednak jego uderzenie było za słabe.

Podsumowując Pogoń po raz kolejny nie radzi sobie w meczach wyjazdowych. W rundzie wiosennej w 3 meczach na boiskach rywali zdobyła tylko 1 punkt. Powraca dawny problem biało-niebieskich, czyli gra ofensywna. W spotkaniu aktywny był Czerkas, ale nie mając obok siebie partnerów nie dał rady zdobyć gola. Czwartą żółtą kartką został ukarany Mateusz Urbański, który będzie pauzował w meczu z Wisłą Płock. Plusem jest debiut wychowanka Pogoni Bartosza Kaszubowskiego, który pojawił się na placu gry w 82 minucie zmieniając Marcina Stromeckiego.

Następne spotkanie Pogoń Siedlec rozegra w sobotę 11 maja o godzinie 17 na własnym boisku z Wisłą Płock.

Bramka z meczu autorstwa tv.nsk.pl

08.05.13, 18:00 – Nowy Dwór Mazowiecki

II liga: Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Pogoń Siedlce 1:0 (0:0) Widzów: 150

Bramki: Łukasz Sosnowski 77

Świt: 1. Michał Bigajski – 24. Łukasz Sosnowski, 6. Karol Drwęcki, 23. Michał Krzymiński, 7. Przemysław Szabat – 21. Kamil Szczepański (87, 18. Radosław Kamiński), 3. Paweł Nowotka, 5. George Enow, 10. Karol Ziąbski (90+2, 2. Michał Drewnowski) – 20. Mateusz Zawiska (80, 9. Bartosz Grzelak), 11. Michał Strzałkowski (68, 14. Rafał Melon)

Pogoń: 93. Jacek Kozaczyński – 8. Robert Kwiatkowski, 3. Marcin Nowak, 25. Mateusz Urbański, 22. Damian Guzek (81, 21. Kacper Starek) – 13. Mariusz Dzienis, 17. Przemysław Rodak, 16. Marcin Stromecki (82, 23. Bartosz Kaszubowski), 19. Krystian Wójcik (80, 18. Wiktor Lach), 7. Rafał Kosiec – 9. Adam Czerkas (74, 6. Paschal Ekwueme)

Żółte kartki: Przemysław Szabat 26, Michał Strzałkowski 33, Łukasz Sosnowski 84, Karol Ziąbski 90 – Mateusz Urbański 22, Rafał Kosiec 90+1

Czerwona kartka: Łukasz Sosnowski 90+1 (za drugą żółtą)

Sędzia: Sławomir Pipczyński (Radom)