Jak równy z równym (multimedia)

Rugbiści siedleckiej Pogoni po wyrównanym boju przegrali w pierwszym półfinale Ekstraligi z Arką Gdynia.

Od pierwszych minut na boisku królowała twarda walka. Pogoń nie zamierzała odpuszczać utytułowanemu i faworyzowanemu rywalowi. Mimo wyrównanej gry w pierwszej fazie meczu to Arka punktowała. Po przyłożeniu Władysława Grabowskiego i dwóch celnych kopach ze stałych fragmentów gry zawodnicy z Trójmiasta wyszli na prowadzenie 10:0. Pierwsze punkty na konto siedleckiego zespołu zapisał Maciej Panasiuk. Akcję po którym zaliczył przyłożenie zapoczątkował precyzyjny kop w aut w wykonaniu Dawida Lorentowicza. Ten sam zawodnik zaliczył przyłożenie i podwyższenie w końcówce pierwszej połowy, która została minimalnie przegrana przez siedlczan 12:13.

Po zmianie stron mecz nie stracił na zaciętości. W efekcie ostrej walki tuż po rozpoczęciu gry jeden z zawodników Arki był zmuszony opuścić boisko. Walki nie brakowało, ale oba zespoły przez długi fragment meczu nie potrafiły zapunktować. Impas przełamali Pogoniści, którzy po karnym Lorentowicza wyszli na pierwsze (i jak się później okazało jedyne) prowadzenie w meczu 15:13. Radość nie trwała długo, bowiem chwilę później przyłożenie dla Arki zaliczył Łukasz Szostek. Przyjezdni zaczęli przeważać na boisku i po karnym oraz kolejnym przyłożeniu doprowadzili wynik do stanu 26:15. W końcówce meczu Pogoń odzyskała rezon i mogła zmniejszyć rozmiary porażki, po tym jak przez kilka dobrych minut okupowała pole 5 metrów Arki, ale niestety bez efektu. Na domiar złego w ostatniej akcji szczęśliwe przyłożenie zaliczyli goście i wygrali ostatecznie 31:15.

Arka stoczyła z Pogonią wyrównany bój, na pewno bardziej wyrównany niż może wskazywać na to wynik. Zwycięzca rozgrywek zasadniczych uzyskał za ten mecz punkt bonusowy i będzie faworytem w zaplanowanym za 2 tygodnie w Gdyni rewanżu.

25.05.13, 13:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)
1/2 finału Ekstraligi: Pogoń Awenta Siedlce – Arka Gdynia 15:31 (12:13)
Punkty: Dawid Lorentowicz 10 (P, K, Pd), Maciej Panasiuk 5 (P) – Dawid Banaszek 11, Szymon Sirocki 10, Władysław Grabowski 5, Łukasz Szostek 5

Pogoń: 1. Michał Wierzejski (55, 20. Bogusław Markowski), 2. Kamil Biernacki (47, 16. Sebastian Mróz), 3. Adrian Chróściel, 4. Dawid Dybowski, 5. Paweł Antoszczuk, 6. Norbert Kargol, 7. Maciej Panasiuk, 8. Marek Mirosz, 9. Paweł Plichta (56, 19. Bartosz Stelęgowski), 10. Dawid Lorentowicz, 11. Tomasz Gołąb, 12. Robert Pawelec, 13. Piotr Psuj, 14. Tomasz Biernacki (68, 22. Robert Lotek), 15. Mateusz Lament

Arka: 1. Rafał Kwiatkowski, 2. Jacek Wojaczek (70, 17. Daniel Bartkowiak), 3. Craig Bachurzewski (60, 16. Daniel Podolski), 4. Karol Perzak (70, 18. Piotr Olejniczak), 5. Robert Andrzejczuk (60, 22. Kazimierz Raszpunda), 6. Paweł Dąbrowski, 7. Władysław Grabowski, 8. Kacper Ławski, 9. Łukasz Szostek (75, 19. Krzysztof Korbolewski), 10. Tomasz Stępień (43, 21. Kamil Simionkowski), 11. Radosław Rakowski, 12. Rafał Szrejber, 13. Wiktor Zaradzki (75, 20. Adrian Hawrysiuk), 14. Szymon Sirocki, 15. Dawid Banaszek

źródło: własne; foto: Michał Michalski