Jędrzejczyk zapewnił utrzymanie (multimedia)

Pogoń II Siedlce wygrała w meczu 30 kolejki IV ligi mazowieckiej z Żyrardowianką Żyrardów 2:1. Obie bramki dla siedleckiego teamu zdobył Rafał Jędrzejczyk. Biało-niebiescy po tym zwycięstwie są pewni utrzymania w IV lidze.

Rezerwy Pogoni już od pierwszych minut ruszyli do ataku chcąc szybko zdobyć bramkę. W 18 minucie Rafał Jędrzejczyk zagrał do Bartłomieja Dołubizny, ten minął obrońcę, ale uderzenie w środek bramki bez problemów obronił Paweł Małecki. Trzy minuty później Sylwester Buga podał piłkę na wolne pole, Jędrzejczyk wyprzedził obrońcę i strzałem po długim słupku wyprowadził siedlczan na prowadzenie. W 24 minucie wyrównać chciała Żyrardowianka, jednak strzał Tomasza Sieńskiego sprzed pola karnego poszybował wysoko nad bramką. Kilka minut później Przemysła Jakóbiak uderzył z rzutu wolnego z około 17 metrów tuż obok bramki strzeżonej przez Karola Budzikura. W 32 minucie po centrze z rzutu rożnego Marcina Stromeckiego głową niecelnie strzelał Mateusz Urbański. Cztery minuty później przyjezdni oddali pierwszy celny strzał i zdobyli bramkę. Błąd Budzikura przy wybiciu futbolówki wykorzystał Damian Majek, który strzałem  z ok. 25 metrów pod poprzeczkę doprowadził do remisu.

Pierwszy groźny strzał w drugiej odsłonie oddał w 53 minucie Stromecki, ale jego uderzenie z dystansu przeleciał nad bramką. Dziesięć minut później Sieński po złym wyprowadzeniu futbolówki przez Paschala Ekwueme uderzył niedokładnie. Chwilę później w odpowiedzi strzał oddał Bartosz Kaszubowski, ale efekty były takie jak w poprzedniej akcji przeciwnika. W 73 minucie Stromecki dośrodkował na długi słupek, Ekwueme uderzył z główki w słupek, futbolówka wróciła z powrotem w pole karne i w zamieszaniu do siatki wbił ją Jędrzejczyk. Kilka minut później ponownie z rożnego centrował Stromecki i strzał Ekwueme bez problemów obronił golkiper gości. W 81 minucie Piotr Wójcik zszedł do środka boiska, po czym oddał mocny strzał tuż przy słupki i dobrą interwencją popisał się Budzikur. Kilkadziesiąt sekund później Ekwueme wyszedł sam na sam z bramkarzem i uderzył z ostrego kąta, ale piłka przeleciała wzdłuż linii bramkowej.

Podopieczni Krzysztofa Pawlusiewicza dzięki tej wygranej z dorobkiem 36 punktów zajęli 11 miejsce i utrzymali się w IV lidze.

15.06.13, 17:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

IV liga: Pogoń II Siedlce – Żyrardowianka Żyrardów 2:1 (1:1) Widzów: 200

Bramki: Rafał Jędrzejczyk 21, 73 – Damian Majek 36

Pogoń II: 12. Karol Budzikur – 20. Bartosz Mudent, 4. Mateusz Steć (68, 19. Hubert Łukanowski), 21. Mateusz Urbański, 22. Damian Guzek – 13. Mariusz Dzienis, 24. Bartłomiej Dołubizna (46, 15. Bartosz Kaszubowski), 8. Marcin Stromecki, 14. Rafał Jędrzejczyk – 23. Sylwester Buga (89, 17. Damian Rytel), 6. Paschal Ekwueme (90+2, 18. Tomasz Misiowski)

Żyrardowianka: 12. Paweł Małecki – 11. Piotr Wójcik, 2. Wojciech Olech, 18. Rafał Rogalski, 14. Bartłomiej Koziarski – 13. Damian Majek (79, 8. Łukasz Olejnik), 5. Bartosz Drożdżal, 22. Przemysław Jakóbiak, 7. Bartłomiej Mucha, 6. Jan Boniowski (79, 15. Mateusz Tyszkiewicz) – 10. Tomasz Sieński

Żółte kartki: Mateusz Urbański 41, Marcin Stromecki 65, Damian Guzek 83 – Bartosz Drożdżal 9, Przemysław Jakóbiak 77

Sędzia: Michał Wrochna (Radom)