Bełchatów za mocny

Siedlecka Pogoń przegrała w pierwszym letnim sparingu ze spadkowiczem T-Mobile Ekstraklasa GKS w Bełchatowie 2:5.

W pierwszym meczu sparingowym tego lata siedlczanie zagrali z GKS Bełchatów, drużyną, która jeszcze w ubiegłym sezonie grała w ekstraklasie. Sztab szkoleniowy biało-niebieskich testował w tym meczu kilku zawodników, którzy od początku przygotowań są w siedleckim zespole oraz trzech nowych: Marcina Fiedenia z Chełmianki Chełm, Karola Kopcia z Pelikana Łowicz oraz Huberta Tomalskiego z Młodej Wisły Kraków. W pierwszej połowie siedlczanie sprawili niespodziankę, gdyż wyszli na prowadzenie 1:0 po bramce Krystiana Wójcika i takim rezultatem zakończyła się pierwsza odsłona. W drugiej siedleckiemu teamowi poszło o wiele gorzej, ponieważ wyżej notowany zespół zdobył w tej części gry aż 5 bramek. Na 2:3 znowu trafienie zanotował Krystian Wójcik, jednak w końcówce to gospodarze strzelili dwa gole i wygrali pewnie 5:2

Następny sparing Pogoń zagra już w sobotę o 11:00 w Siedlcach z Olimpią Zambrów. Mecz odbędzie się na stadionie ARMS.

03.07.13, 16:15 – Bełchatów (boczne boisko stadionu GKS-u)

Sparing: GKS Bełchatów – Pogoń Siedlce 5:2 (0:1)

Bramki: Grzegorz Baran 59 (k), Łukasz Wroński 65, 88, Andreja Prokić 68, Michał Mak 90 (k) – Krystian Wójcik 35, 52

Bełchatów: (I połowa) Damian Podleśny – Raúl González, Maciej Wilusz, Jakub Sznigir, Krzysztof Michalak – Mateusz Mak, Szymon Sawala, Patryk Rachwał, Kamil Poźniak, Michał Renusz – Adrian Paluchowski. (II połowa) Wiktor Baranowski – Adrian Basta, Piotr Witasik, Jakub Sznigir, Marcin Flis – Łukasz Wroński, Grzegorz Baran, Damian Szymański, Andreja Prokić, Bartłomiej Bartosiak – Michał Mak

Pogoń: Tomasz Bąbel (46 Karol Budzikur) – Marcin Fiedeń, Daniel Dybiec, Mateusz Urbański, Damian Guzek (70 Bartosz Mudent) – Mariusz Dzienis (46 Karol Kopeć), Adrian Dziubiński (46 Marcin Paczkowski), Marcin Stromecki (65 Bartosz Tarachulski), Krystian Wójcik (70 Wiktor Lach), Hubert Tomalski (46 Aron Majczyna) – Cezary Demianiuk (46 Paschal Ekwueme; 75 Bartosz Kaszubowski)

źródło: własne / GKS Bełchatów; foto: GKS Bełchatów