Wygrana z Amerykanami (fotogaleria)

Piłkarze siedleckiej Pogoni wygrali w meczu sparingowym z amatorskim zespołem z USA Icon FC 3:0.

Zespół Icon FC jest liderem amerykańskiej ligi amatorskiej Garden State Soccer League w New Jersey. Trenerem tego zespołu został niedawno były szkoleniowiec biało-niebieskich Grzegorz Wędzyński. Zespół wraz z trenerem przed spotkaniem gościł w Urzędzie Miasta Siedlce, gdzie spotkał się z prezydentem Wojciechem Kudelskim (czytaj więcej).

W meczu optyczną przewagę posiadali siedlczanie, którzy już w 9 minucie wyszli na prowadzenie. Damian Guzek z lewej strony zagrał w pole karne do Piotra Krawczyka, a ten świetnie się obrócił i trafił do bramki strzeżonej przez Kamila Kaminskiego. Na wyrównującego gola szansę goście mieli W 28 minucie, kiedy Kevin Zalewski w sytuacji sam na sam strzelił tam, gdzie stał Karol Budzikur.

W drugiej połowie goście opadli z sił, a siedlczanie dołożyli jeszcze dwie bramki. W 48 minucie Bartosz Kaszubowski przytomnie zagrał na wolne pole, a Łukasz Wójcik skierował piłkę do bramki rywala. Trzeciego gola Pogoń zdobyła w 66 minucie, a jej autorem był Aron Majczyna. Gospodarze mieli jeszcze szanse po strzałach Kaszubowskiego i Tomasza Grochowskiego. Goście zagrozili bramce Jacka Kozaczyńskiego juniora (dzisiaj przedłużył kontrakt z Pogonią) po strzałach Samuela Archera i Dawida Jakubika.

W meczu w barwach Pogoni wystąpił m.in. Mateusz Steć (rezerwy).

Następny mecz sparingowy siedlczanie zagrają w środę o godzinie 17 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Mecz odbędzie się na bocznym boisku stadionu ROSRRiT.

08.07.13, 18:05 – Siedlce (stadion ARMS)

Sparing: Pogoń Siedlce – Icon FC 3:0 (1:0) Widzów: 150

Bramki: Piotr Krawczyk 9, Łukasz Wójcik 48, Aron Majczyna 66

Pogoń: 12. Karol Budzikur (46, 12. Jacek Kozaczyński junior) – 6. Mariusz Dzienis (46, 19. Łukasz Wójcik), 7. Daniel Dybiec (72, 23. Mateusz Steć), 25. Mateusz Urbański (72, 17. Przemysław Rodak), 22. Damian Guzek – 21. Cezary Demianiuk (46, 5. Tomasz Grochowski), 17. Przemysław Rodak (46, 4. Chinonso Agu), 10. Marcin Stromecki, 11. Adrian Dziubiński (5, 9. Wiktor Lach; 55, 14. Bartosz Tarachulski), 16. Jakub Kapsa (61, 19. Aron Majczyna) – 24. Piotr Krawczyk (46, 25. Bartosz Kaszubowski)

Icon: 1. Kamil Kaminski (46, 1. Kevin McMurrin) – 18. Joe Brisindi (67, 5. Danny Fernandez), 21. Mateusz Brela, 13. Chris Christian, 4. Michael Custidiano – 17. Kevin Zalewski, 7. Lawrence Emerson, 6. Nate Bourdeau, 8. Nelson Becerra, 11. Sammy Gehman (77, 18. Dawid Jakubik) – 12. Samuel Archer

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)

źródło: własne; foto: Piotr Niciporuk