Sierpniowe Grand Prix Siedlec – wyniki

28. uczestników stanęło w szranki sierpniowego Turnieju Szachowego z cyklu Grand Prix Siedlec 2013 o puchar Prezydenta Miasta Siedlce. Turniej Wygrał Adam Łukasik – Skoczek Siedlce uzyskując 6 pkt z 7 partii.

Drugie miejsce zajął  Konrad Szczygieł z Krynki, a trzecie Mateusz Siwek z Radzynia Podlaskiego – obaj po 5,5 pkt. Kolejne miejsca zajęli: 4. Sławomir Kurpiewski ze Skoczka Siedlce. 5. Jan Kamiński z Warszawy – obaj po 5 pkt. 6. Piotr Puszkarski – Biała Podlaska. 7. Andrzej Czapla – Skoczek Siedlce – obaj po 4,5 pkt.

Klasyfikację uczniów szkół ponadgimnazjalnych wygrał Piotr Puszkarski, a gimnazjów Mateusz Siwek. Wśród uczniów szkół podstawowych klas IV–VI najlepszy okazał się Mariusz Goławski z Łukowa, a klas I–III Kacper Czapla z Siedlec, którzy zdobyli po 3 pkt.

Po 8 turniejach Grand Prix Siedlec 2013 trzy czołowe miejsca zajmują zawodnicy siedleckiego Skoczka: 1. Sławomir Kurpiewski – 41 pkt. 2. Adam Łukasik – 39,5 pkt. 3. Andrzej Czapla – 39 pkt. Szczegółowe wyniki turnieju sierpniowego wraz pełną klasyfikacją długofalową są dostępne na stronie internetowej programu sędziowskiego: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2013/ti_2657/results.html?l=pl&tb=10

We wszystkich 8 dotychczas rozegranych turniejach wzięło udział łącznie 112 zawodników i zawodniczek.

źródło: Skoczek Siedlce; foto: Maciej Sztajnert