Dziurawa Pogoń

W kolejnym meczu ligowym Pogoń przegrała z Radomiakiem w Radomiu 3:5.

Oba zespoły do meczu przystąpiły mobilizowane chęcią zdobycia trzech punktów. W 6 minucie Piotr Kornacki dograł piłkę przed pole karne do Jakuba Cieciury, a ten nie zastanawiając się mocnym strzałem na bramkę Jacka Kozaczyńskiego juniora i wyprowadził swój team na prowadzenie. Sześć minut później siedlczanie wyprowadzili kontrę, po której Samuelson Odunka podał do Krystiana Wójcika, a pomocnik strzałem w długi róg wyrównał stan meczu. W 27 minucie Łukasz Białożyt próbował zdobyć gola bezpośrednio z rzutu wolnego, jednak futbolówka po jego uderzeniu przeleciała tuż nad bramką. W odpowiedzi strzał Odunki na róg wybił bramkarz Łukasz Skowron. Kilka minut później po zamieszaniu w polu karnym gospodarzy sędzia odgwizdał rzut karny dla Pogoni, który pewnie na gola zamienił Adam Czerkas. W 39 minucie po kontrze biało-niebieskich Czerkas uderzył w boczną siatkę. Ostatnie minuty pierwszej połowy były bardzo emocjonujące. W 42 minucie Białożyt dośrodkował z rzutu wolnego, a Daniel Ciach dostawił nogę i doprowadził do remisu. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry po centrze z rzutu rożnego na listę strzelców wpisał się Daniel Dybiec. Chwilę później Brazylijczyk Leândro został sfaulowany w „16” i sędzia wskazał na wapno, a rzut karny pewnie wykorzystał strzelec pierwszego gola Cieciura.

Drugą odsłonę bardzo dobrze rozpoczęli piłkarze Radomiaka. W 49 minucie Łukasz Derbich dośrodkował w pole karne, tam dobrze ustawiony był Mateusz Radecki, który strzałem z bliskiej odległości zdobył czwartego gola dla drużyny z Radomia. Kilka minut później bliski zdobycia kolejnej bramki był Ciach, ale futbolówka po jego uderzeniu trafiła w słupek. W 58 minucie było już 5:3, gdyż dośrodkowanie z rożnego dobrze wykończył Leândro. Pogoń w drugiej połowie grała bardzo słabo. W 66 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Przemysław Rodak, jednak piłka po jego uderzeniu w dużej odległości minęła bramkę. Kilkanaście minut później z dystansu strzelał Krystian Wójcik, ale efekt był podobny jak przy wcześniejszym uderzeniu kolegi z drużyny. W 75 minucie Krystian Wójcik dośrodkował w pole karne, golkiper gospodarzy wypiąstkował piłkę, która po strzale Jarosława Ratajczaka wylądowała na poprzeczce. Osiem minut przed końcem Krystian Wójcik uderzył z rzutu wolnego z ok. 25 metrów minimalnie obok bramki. Wynik do końca meczu się nie zmienił i Pogoń wróciła do Siedlec bez żadnych punktów.

Następne spotkanie Pogoń rozegra w sobotę 24 sierpnia o godzinie 17 w Siedlcach z Limanovią Limanowa.

17.08.13, 17:00 – Radom (Stadion im. Braci Czachorów)

II liga: Radomiak Radom – Pogoń Siedlce 5:3 (3:3)

Bramki: Jakub Cieciura 6, 45+2 (k), Daniel Ciach 42, Mateusz Radecki 49, Leândro 58 – Krystian Wójcik 12, Adam Czerkas 30 (k), Daniel Dybiec 45+1

Radomiak: 12. Łukasz Skowron – 8. Jakub Cieciura, 5. Daniel Ciach, 2. Maciej Wichtowski, 25. Łukasz Derbich – 16. Marcin Byszewski (90+1, 14. Damian Szewczyk), 19. Mateusz Radecki, 6. Łukasz Białożyt, 13. Paweł Czoska (83, 3. Rafał Kalinowski), 15. Piotr Kornacki (46,  7. Krystian Puton) – 23. Leândro (60, 11. Łukasz Cichos)

Pogoń: 93. Jacek Kozaczyński – 16. Łukasz Wójcik, 7. Daniel Dybiec, 15. Jarosław Ratajczak, 22. Damian Guzek – 21. Cezary Demianiuk (77, 13. Mariusz Dzienis), 17. Przemysław Rodak, 10. Marcin Stromecki (81, 5. Hubert Tomalski), 19. Krystian Wójcik, 24. Samuelson Odunka (59, 20. Łukasz Zaniewski) – 9. Adam Czerkas (69, 14. Bartosz Tarachulski)

Żółte kartki: Paweł Czoska 28, Piotr Kornacki 40, Marcin Byszewski 64 – Przemysław Rodak 19, Marcin Stromecki 31, Daniel Dybiec 40, Jarosław Ratajczak 40

Sędzia: Artur Ciecierski (Warszawa)