Udręki Ostrołęki (fotogaleria)

Piątkowy pojedynek pomiędzy KPS Siedlce Banki Spółdzielcze a Pekpolem Ostrołęka zapowiadał się na zacięte widowisko. Mecz był widowiskiem, ale tylko jednej drużyny. Siedleccy siatkarze po prostu zmietli rywali z parkietu, wygrywając gładko w trzech setach.

W wyjściowym składzie KPS nastąpiła jedna zmiana w porównaniu do wcześniejszych ligowych spotkań. Na środku bloku Tomasza Stańczuka zastąpił Mariusz Pruski. Mecz rozpoczął się od wyrównanej gry (5:5), ale taka sytuacja nie trwała długo. Przy kolejnych zagrywkach naszych zawodników przewaga KPS stale rosła. Damian Schulz doprowadził do wyniku 8:5, Radosław Zbierski do 11:6, a po kilku akcjach Piotr Milewski dał prowadzenie 15:8. Wspierani przez swój klub kibica goście próbowali jeszcze odrabiać straty (16:11), ale gospodarze spokojnie utrzymali przewagę i wygrali tę partię 25:21.

W drugim secie ponownie od stanu 5:5 KPS zaczął uciekać rywalom. Świetna zagrywka Zbierskiego (10:5), właściwie funkcjonujący blok i dobrze grane przez siedlczan piłki sytuacyjne sprawiły, że zawodnicy Ostrołęki zupełnie się rozstroili (17:10). Niewiele pomogły mocne serwy byłego gracza KPS Jakuba Kowalczyka i Pekpol uległ do 17. Za to nasza drużyna grała coraz pewniej. Po pierwszej przerwie technicznej trzeciej partii (8:6) goście nie mieli już za dużo do powiedzenia. Środek, skrzydła, druga linia – w ekipie trenera Sławomira Gerymskiego funkcjonowało wszystko. KPS zasłużenie wygrał tego seta do 14 i zgarnął komplet punktów.

Spotkanie podsumował Radosław Zbierski: – Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie, cały zespół zasługuje na wielkie brawa. Decydowały dwa podstawowe elementy w siatkówce, które się ze sobą łączą, czyli zagrywka i blok. My z tej strony pokazaliśmy się bardzo dobrze. Chłopaki z Ostrołęki też próbowali zrobić to samo, ale im się nie udało.

Już niebawem siatkarze KPS ponownie zmierzą się z Pekpolem. 27 listopada w Siedlcach zostanie rozegrany mecz IV rundy Pucharu Polski pomiędzy tymi ekipami. Wcześniej naszych zawodników czeka jeszcze ligowy pojedynek w Wyszkowie.

15.11.13, 19:00 – Siedlce (hala ARMS)
I liga: KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS – Energa Pekpol Ostrołęka 3:0 (25:21, 25:17, 25:14)