Wymęczony awans (fotogaleria)

Druga drużyna Pogoni wygrała po dogrywce mecz w ramach wojewódzkiego Pucharu Polski z III-ligową Bronią Radom 5:4.

Do meczu z Bronią siedlczanie przystąpili z 9 zawodnikami na co dzień występujących i trenujących w pierwszej drużynie. W Broni zagrali z kolei dublerzy, a skład uzupełnili wyróżniający się juniorzy tego klubu.

Mecz kontrolowali gospodarze, którzy od pierwszych minut przenieśli się na połowę przyjezdnych. Już w 2 minucie znać o sobie dał powracający po kontuzji Marcin Stromecki, który z dalszej odległości trafił w słupek. Broń kilka minut potem odpowiedziała niecelnym strzałem Dominika Leśniewskiego. Szczęścia próbował również Jakub Więzik, ale piłka znalazła się w rękach Norberta Wnukowskiego. W 16 minucie Pogoń wyszła na prowadzenie. Łukasz Zaniewski dośrodkował w pole karne, piłki nie opanował Więzik, ale dopadł do niej Bartosz Kaszubowski i umieścił w siatce. Dwie minuty później Krystian Wójcik dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego, a Damian Guzek strzelając głową przy bliższym słupku podwyższył prowadzenie. W 22 minucie Broń się otrząsnęła i zdobyła kontaktową bramkę. Prawą stroną popędził Michał Bojek, który potężnie uderzył na dalszy słupek, od niego odbiła się futbolówka i trafiła do bramki. Chwilę przed przerwą siedlczanie zdobyli trzeciego gola. Znów w pole karne dośrodkowywał Wójcik, a Kamil Dmowski wykorzystując błąd radomskiego golkipera głową trafił do siatki rywala.

W przerwie Broniarze dokonali czterech możliwych zmian i wyszło im to na dobre. Już pięć minut po wznowieniu gry po błędzie siedleckiej defensywy Bartosz Kozicki pokonał Piotra Antoszczuka. Nie minęło 10 minut, a radomianie strzelili wyrównującą bramkę. Mateusz Sokołowski ośmieszył obronę Pogoni i bez problemu z ostrego kąta uderzył na 3:3. Do końca regulaminowego czasu gry więcej bramek nie było, choć okazji nie brakowało. Uderzał Bartosz Tarachulski, Marcin Stromecki, Tomasz Grochowski i Łukasz Zaniewski, ale nie dane było im trafić do celu. Z kolei na bramkę Antoszczuka strzelał Piotr Budziński, jednak zabrakło dokładności. Gdy czas regulaminowy się skończył, a wynik meczu brzmiał 3:3, sędzia Tomasz Łukasik zarządził dogrywkę. W 98 minucie Pogoń strzeliła czwartą bramkę. Piłka powędrowała w pole karne, Bartosz Tarachulski zgrał ją będąc tyłem do bramki do Tomasza Grochowskiego, który dopełnił formalności. Chwilę potem gola zdobyli również podopieczni Tomasza Dziubińskiego. Znów błąd w defensywie biało-niebieskich wykorzystał najmłodszy na boisku Bartosz Kozicki. Pogoń mimo starań Łukasza Zaniewskiego i Kamila Dmowskiego (poprzeczka) nie mogła strzelić gola i wszyscy na kilka minut przed końcem spodziewali się rzutów karnych. W 117 minucie wybił to wszystkim z głowy Jakub Więzik, który po dośrodkowaniu Piotra Krawczyka z bliskiej odległości zdobył zwycięską bramkę.

Losowanie kolejnej rundy odbędzie się najprawdopodobniej w czwartek (24 kwietnia 2014).

W najbliższy piątek siedlczanie zagrają kolejne spotkanie ligowe. O 13:00 w Garwolinie zmierzą się z miejscową Wilgą.

16.04.14, 16:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

PP MZPN: Pogoń II Siedlce – Broń Radom 5:4 pd. (3:1, 3:3, 4:4) Widzów: 100

Bramki: Bartosz Kaszubowski 16, Damian Guzek 18, Kamil Dmowski 43, Tomasz Grochowski 98, Jakub Więzik 117 – Michał Bojek 22, Bartosz Kozicki 50, 101, Mateusz Sokołowski 59

Pogoń II: 1. Piotr Antoszczuk – 20. Łukasz Zaniewski, 6. Marcin Paczkowski, 4. Adam Chojecki, 22. Damian Guzek – 13. Kamil Dmowski, 10. Marcin Stromecki (78, 9. Tomasz Grochowski), 19. Krystian Wójcik (46, 14. Bartosz Tarachulski) – 24. Jakub Więzik, 21. Bartosz Kaszubowski (57, 17. Piotr Krawczyk), 7. Michał Kitliński (61, 23. Sylwester Buga)

Broń: 1. Norbert Wnukowski – 5. Bartosz Krukowski, 3. Wojciech Gorczyca (46, 4. Piotr Wróblewski), 16. Sebastian Wichucki, 6. Przemysław Wicik – 17. Michał Bojek, 13. Ajibola Oshikoya (46, 18. Mateusz Sokołowski), 10. Michał Modzelewski, 7. Wiktor Lach (46, 9. Piotr Stefański), 11. Dominik Leśniewski (46, 22. Piotr Budziński) – 8. Bartosz Kozicki

Żółta kartka: Łukasz Zaniewski 90+3

Sędzia: Tomasz Łukasiuk (Siedlce)

Statystyki: Pogoń II Siedlce – Broń Radom
Bramki: 5-4 (I połowa 3-1, II połowa 0-2, I pd. 1-1, II pd. 1-0)
Strzały: 18-10 (6-5, 4-4, 5-1, 3-0)
Celne: 9-4 (4-1, 1-3, 3-0, 1-0)