Mazovia lepsza od rezerw Pogoni (fotogaleria)

Drugi zespół Pogoni Siedlce przegrał w meczu kontrolnym z beniaminkiem IV ligi – Mazovią Mińsk Mazowiecki 0:2.

Początek meczu to wyrównana gra obu drużyn. W kolejnych minutach to przyjezdni zaczęli przeważać na boisku. W 15 minucie Michał Bondara mając przed sobą tylko bramkarza uderzył obok bramki. Jedenaście minut później mocno sprzed pola karnego strzelał ponownie Bondara i z problemami futbolówkę na róg sparował Bartosz Koncki. Tuż przed końcem pierwszej połowy jeden z zawodników Mazovii uderzył z rzutu wolnego w słupek.

Drugą połowę dobrze rozpoczęli goście. W 56 minucie zespół z Mińska Mazowieckiego wyszedł na prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Rafał Słowik, który po podaniu z bocznego sektora boiska wpakował piłkę do siatki z kilku metrów. Trzy minuty później było już 0:2. Dawid Matak będąc w polu karnym strzałem po ziemi tuż przy słupku pokonał Piotra Antoszczuka. W 75 minucie Sylwester Buga próbował wkręcić piłkę do bramki z rzutu rożnego, ale golkiper Mazovii przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Chwilę później po centrze Bugi z rożnego Michał Panufnik uderzył niecelnie głową. Siedem minut przed końcem meczu piłkarz gości trafił z rzutu wolnego w słupek. Ostatecznie siedlczanie przegrali z beniaminkiem IV ligi 0:2.

W Mazovii testowany był m.in. były bramkarz Pogoni Paweł Matłacz (ostatnio Orlęta Łuków).

Następne spotkanie Pogoń II Siedlce rozegra w sobotę z Victorią Sulejówek.

23.07.14, 19:00 – Siedlce (stadion ARMS)

Sparing: Pogoń II Siedlce – Mazovia Mińsk Mazowiecki 0:2 (0:0) Widzów: 30

Bramki: Rafał Słowik 56, Dawid Matak 59

Pogoń II: 21. Bartosz Koncki (28, 1. Piotr Antoszczuk; 81, 12. Michał Chałupka) – 13. Robert Kwiatkowski (46, 3. Jakub Pasik), 3. Adrian Zawadka (46, 14. Bartosz Madejski), 2. Michał Panufnik, 8. Sebastian Krawczyk – 7. Aron Majczyna. 10. Sylwester Buga (86, 4. Bartosz Szostek), 18. Krystian Pomorski (46, 5. Kacper Duda), 6. Marcin Siedlecki (80, 14. Łukasz Czarnocki), 9. Patryk Ciulak (86, 15. Sebastian Szcześniak) – 19. Patryk Kisiel (46, 20. Michał Michalak)

Mazovia: Paweł Matłacz – Robert Przyborowski, Alan Grabek, Karol Wójcik, Przemysław Przysowa, Daniel Kuć, Michał Kozłowski, Daniel Smuga, Paweł Herman, Rafał Słowik, Michał Bondara. Grali także: Wojciech Szelągowski, Łukasz Stelmaszczyk, Piotr Sobótka, Kowalczyk, Karol Krzyżanowski, Dawid Matak, Mateusz Gromysz, Łukasz Gagaska, Jakub Gańko

Sędzia: Maciej Tomaszewski (Siedlce)