Jeden błąd

Przez niemal całe spotkanie Pogoń utrzymywała w Gdańsku korzystny wynik. Jeden błąd w końcówce przesądził o tym, że siedlczanie nie ugrali z mistrzem Polski ani jednego punktu.

Siedlczanie wyjechali do Gdańska już w sobotę, aby ograniczyć zmęczenie związane z długą podróżą. Podopieczni Andrzeja Kozaka pałali żądzą rewanżu za porażkę sprzed kilku tygodni w finale mistrzostw Polski. Lechia w pierwszej połowie dyktowała warunki gry, ale nie potrafiła znaleźć sposobu na zaskoczenie szczelnej defensywy gości. W pierwszej połowie mistrzowie Polski trafili dwukrotnie z karnych, ale Pogoń po ładnych akcja zaliczyła dwa przyłożenia, dzięki czemu do przerwy prowadziła 10:6. Gorszą informacją od wyniku były kontuzje podstawowych zawodników siedleckiej ekipy. Po kilkunastu minutach gry boisko opuścili Piotr Psuj (naderwanie mięśnia dwugłowego) i Sebastian Smoliński (skręcone kolano). Pechowy duet dołączył na L4 do Wojciecha Piotrowicza, który na ostatnim treningu przed wyjazdem do Gdańska złamał palec u nogi.

Mimo poważnych osłabień Pogoń pokazała charakter i do 70 minuty utrzymywały wynik 10:6. Lechia wyszła na prowadzenie po młynie, który został podyktowany za podanie do przodu. Gdańszczanie po dwóch akcjach 5+2 w końcówce ustalili rezultat na 20:10. Pogoń do końca walczyła o punkt bonusowy za nikłą porażkę, ale kop z karnego w ostatnich minutach okazał się minimalnie niecelny.

Za dwa tygodnie siedlczanie zagrają przed własnymi kibicami. Rywalem wicemistrzów Polski w sobotę 13 września będzie Juvenia Kraków.

31.08.14, 15:00 – Gdańsk
Ekstraliga: Lechia Gdańsk – Awenta MKS Pogoń Siedlce 20:10 (6:10)
Punkty: Rafał Janeczko 10 (2 K, 2 pd), Robert Kwiatkowski 5 (P), Patryk Narwojsz 5 (P) – Jakub Bobruk 5 (P), Mateusz Lament 5 (P)
Pogoń: Paweł Krasuski (60 Hubert Wójtowicz), Adrian Chróściel, Sebastian Mróz (70 Sebastian Krupa), Dawid Dybowski, Sebastian Smoliński (20 Kamil Łódzki), Norbert Kargol, Rafał Biernacki, Marek Mirosz, Jakub Bobruk, Tomasz Gołąb, Mateusz Lament, Artiem Hlynka, Piotr Psuj (10 Przemysław Rajewski), Bartosz Nasiłowski (75 Tomasz Biernacki), Michał Węzka