Przerwali serię porażek

Piłkarze Pogoni II Siedlce po czterech porażkach z rzędu odnieśli upragnione zwycięstwo. Biało-niebiescy wygrali na wyjeździe z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 2:1.

Podopieczni Krzysztofa Pawlusiewicza i Marcina Tomaszewskiego we wtorek rozegrali mecz sparingowy z juniorami Pogoni z rocznika 1998. Rezerwy Pogoni wygrały to spotkanie 10:2.

Pojedynek z drużyną z Grodziska Mazowieckiego źle rozpoczął się dla siedlczan. Już w pierwszej minucie Kamil Dmowski stracił futbolówkę w środku pola, po czym gospodarze przeprowadzili ładną akcję, którą celnym strzałem na bramkę wykończył Marcin Gregorowicz. W kolejnych minutach to Pogoń była zespołem, który lepiej prezentował się na placu gry. W 16 minucie biało-niebiescy doprowadzili do remisu, a na listę strzelców wpisał się Bartosz Kaszubowski, który wykorzystał dobre podanie Sebastiana Olczaka. Cztery minuty później team Pogoni wygrywał 2:1, a swojego drugiego gola zdobył Kaszubowski. W drugiej odsłonie gospodarze próbowali doprowadzić do remisu, jednak siedlczanie dobrze spisywali się w defensywie. Pogoniści cofnęli się do obrony i próbowali grać z kontrataku. W meczu więcej bramek jednak nie padło i to Pogoń II Siedlce po końcowym gwizdku sędziego cieszyła się z trzech punktów.

Następne spotkanie Pogoń II Siedlce rozegra w sobotę 4 października o godzinie 13 na wyjeździe z GKP Targówek.

27.09.14, 16:00 – Grodzisk Mazowiecki

III liga: Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Pogoń II Siedlce 1:2 (1:2)

Bramki: Marcin Gregorowicz 1 – Bartosz Kaszubowski 16, 20

Pogoń II: 12. Karol Budzikur – 15. Adrian Zawadka, 7. Daniel Dybiec, 3. Michał Panufnik (68, 11. Adam Dobosz), 16. Łukasz Wójcik (46, 22. Damian Guzek) – 5. Hubert Tomalski, 18. Sebastian Olczak, 6. Marcin Paczkowski, 13. Kamil Dmowski, 8. Mateusz Lubkowicz (60, 9. Sylwester Buga) – 23. Bartosz Kaszubowski (46, 95. Daniel Ciechański)

Żółte kartki: Sebastian Olczak (dwie)

Czerwona kartka: Sebastian Olczak 90 (za drugą żółtą)

Sędzia: Łukasz Gnat (Radom)