Z Wieluniem na piątkę (fotogaleria)

W meczu kończącym rundę jesienną siedlczanie rozgromili na własnym boisku WKS Wieluń. Rezerwy Pogoni wygrały aż 5:0!

Zespół Pogoni kontrolował spotkanie przez pełne 90 minut. W 6 minucie Marcin Paczkowski uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego z około 20 metrów w krótki róg i wyprowadził biało-niebieskich na prowadzenie. Dwie minuty później Paweł Drażba strzelił sprzed pola karnego i golkiper gości z problemami przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Po kwadransie gry Michał Ogrodnik podał do Huberta Tomalskiego, ten uderzył z pierwszej piłki, a futbolówkę lecąca w światło bramki zablokował obrońca z Wielunia. W 16 minucie Bartosz Kaszubowski znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i strzałem pomiędzy jego nogami podwyższył prowadzenie Pogoni. Dziesięć minut później było już 3:0. Po ciekawej akcji siedlczan, Drażba zagrał na wolne pole do Tomalskiego, a ten mocnym strzałem w długi róg na dał szans na udaną interwencję Rafałowi Koteckiemu. W 37 minucie przyjezdni mieli najlepszą okazję na strzelenie gola. Dawid Przezak podał do Damiana Zawiei, a ten będąc w sytuacji sam na sam z Karolem Budzikurem uderzył obok bramki. Kilka minut później Ogrodnik zacentrował w „16”, a tam nabiegający Tomalski strzelił w słupek. Cztery minuty przed końcem pierwszej odsłony uderzenie Tomasza Lewandowskiego głową po dośrodkowaniu Arona Majczyna z rzutu rożnego obronił Kotecki.

W drugiej połowie goście wyszli ustawieni ofensywniej i siedlczanie popełnili kilka błędów przy wyprowadzania piłki, jednak WKS nie zdołał strzelić żadnego gola. W 63 minucie  to biało-niebiescy podwyższyli prowadzenie. Kamil Dmowski zacentrował z rożnego do  Michała Panufnika, młody defensor zgrał futbolówkę do Lewandowskiego, a ten strzałem z kilku metrów dopełnił formalności. Chwilę później Drażba zwodem minął zawodnika gości, po czym uderzył, jednak niecelnie. W 75 minucie Zawieja strzelił mocno z linii pola karnego i futbolówka minimalnie minęła światło bramki. Wynik meczu w 78 minucie ustalił Paczkowski, który wpakował piłkę do siatki z bliskiej odległości po podaniu Ogrodnika. Dwie minuty przed końcem meczu przyjezdni próbowali zdobyć jeszcze honorową bramkę, ale uderzenie Marcina Adamczyka w krótki róg obronił dobrze dysponowany dzisiejszego dnia Budzikur. Ostatecznie siedlczanie wygrali 5:0 i udanie zakończyli rundę jesienną.

W zespole Pogoni wystąpił Marcel Gąsior, który urodził się w Wieluniu i występował w juniorskim zespole WKS.

16.11.14, 13:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

III liga: Pogoń II Siedlce – WKS Wieluń 5:0 (3:0) Widzów: 100

Bramki: Marcin Paczkowski 6, 78, Bartosz Kaszubowski 16, Hubert Tomalski 26, Tomasz Lewandowski 63

Pogoń II: 12. Karol Budzikur – 4. Robert Pisarczuk, 3. Michał Panufnik (70, 7. Dariusz Styczek), 2. Tomasz Lewandowski, 11. Aron Majczyna – 27. Michał Ogrodnik (79, 25. Adam Dobosz), 8. Marcel Gąsior, 6. Marcin Paczkowski, 99. Paweł Drażba, 5. Hubert Tomalski (60, 28. Michał Kitliński) – 23. Bartosz Kaszubowski (57, 13. Kamil Dmowski)

WKS: 12. Rafał Kotecki – 16. Daniel Maczurek, 10. Łukasz Rybak, 3. Błażej Karasiak, 4. Łukasz Fornalczyk – 21. Przemysław Szewczyk (73, 5. Sebastian Banaś), 9. Michał Wójcicki, 13. Marcin Adamczyk, 20. Damian Zawieja, 19. Piotr Przezak (75, 7. Kamil Wira) – 11. Dawid Przezak

Żółte kartki: Hubert Tomalski 57 – Błażej Karasiak 24, Piotr Przezak 28

Czerwona kartka: Paweł Drażba 67 (za niesportowe zachowanie)

Sędzia: Artur Ciecierski (Warszawa)