Szybki koniec przygody z Pucharem

Łatwo, szybko i niestety nieprzyjemnie zakończył się udział KPS Siedlce Banki Spółdzielcze w rozgrywkach Pucharu Polski. W 5 rundzie siedlczanie z kretesem przegrali ze Ślepskiem Suwałki 0:3.

Mecz trwał zaledwie godzinę i 15 minut, a KPS nawet przez chwilę nie miał argumentów, żeby przeciwstawić się gospodarzom. Świadczyć może o tym fakt, że ani raz siedlczanie nie byli na prowadzeniu. Zarówno na pierwszej, jak i na drugiej przerwie technicznej każdego seta rywal miał co najmniej cztery punkty przewagi. W inauguracyjnej partii KPS próbował jeszcze gonić wynik (11:12), ale na więcej już nie było go stać. Drugi i trzeci set przeszły bez historii. Ogromna ilość autowych ataków i zagrywek gości przeciw asom serwisowym, blokom i wysokiej skuteczności miejscowych to najtrafniejsze podsumowanie środowego spotkania. Zatem nie będzie powtórki z zeszłego roku, kiedy KPS mierzył się z plusligowymi drużynami: Politechniką Warszawską i Effectorem Kielce. W tym sezonie pozostaje już tylko walka w lidze, na której teraz Klub Przyjaciół Siatkówki musi się szczególnie skupić.

Najbliższe spotkanie KPS rozegra w Kętach. W sobotę o godzinie 17:00 zmierzy się z miejscowym Kęczaninem. Natomiast następny mecz już w środę 3 grudnia w Siedlcach z Wartą Zawiercie. Nie ma chwili wytchnienia, maraton meczowy trwa.

26.11.14, 17:00 – Suwałki (hala OSiR)
V runda Pucharu Polski: Ślepsk Suwałki – KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS 3:0 (25:20, 25:13, 25:17)
Ślepsk: 1. Jakub Urbanowicz, 2. Przemysław Smoliński, 4. Mariusz Schamlewski, 7. Kamil Skrzypkowski, 13. Łukasz Makowski, 15. Wojciech Winnik i 9. Krzysztof Andrzejewski (libero) oraz 16. Karol Rawiak
KPS: 2. Jakub Guz, 4. Karol Butryn, 6. Mariusz Pruski, 11. Kacper Popik, 12. Paweł Pietraszko, 13. Piotr Łukasik i 7. Łukasz Koziura (libero) oraz 1. Sebastian Matula, 5. Paweł Rejowski, 10. Jan Fornal, 16. Tomasz Stańczuk