Zwycięsko w Kętach

Siatkarze KPS Siedlce Banki Spółdzielcze szybko zapomnieli o niedawnej porażce w Pucharze Polski i w rozgrywkach ligowych pewnie pokonali kolejnego rywala. Czwarte zwycięstwo z rzędu przyniósł wyjazd do Kęt, gdzie miejscowy Kęczanin uległ 1:3.

Podróż do Kęt była szczególna dla dwóch graczy KPS, którzy jeszcze w zeszłym sezonie reprezentowali barwy Kęczanina. Kacper Popik i Paweł Pietraszko grali jednak bez sentymentów i walni przyczynili się do pokonania swojego byłego pracodawcy. Początek meczu należał wyraźnie do siedlczan. Głównie dzięki mocnej zagrywce na pierwszą przerwę techniczną schodzili oni z trzypunktowym prowadzeniem. Po powrocie na boisko rywal nadal był odrzucony od siatki, co goście skrzętnie wykorzystali i zwiększyli przewagę do 5 „oczek”. Niestety chwila dekoncentracji sprawiła, że Kęczanin odrobił stratę i doprowadził do zaciętej końcówki. W niej więcej szczęścia mieli gospodarze, którzy wygrali partię po asie serwisowym Jonasza Bieguna (25:23).

Przez większość drugiego seta gra była bardzo wyrównana i żadna z drużyn nie objęła wyraźnego prowadzenia. Dopiero po drugiej przerwie technicznej przewagę zaczęli budować gospodarze. Jednak wynik 16:20 nie zniechęcił podopiecznych trenera Sławomira Gerymskiego, którzy dzięki świetnej zagrywce Pawła Pietraszko zdobyli 5 kolejnych punktów. Kęczanin nie znalazł już sposobu na dobrą dyspozycję graczy KPS i przegrał seta do 22. Dwie następne odsłony meczu były już popisem gości. Co prawda w początkowych fragmentach obu partii gospodarze próbowali jeszcze walczyć, ale prędzej czy później dominacja KPS okazywała się niepodważalna. Wróciła mocna zagrywka, dobrze funkcjonował blok, skuteczność ataku też nie spadała. Natomiast zespół Kęczanina zaczął się gubić i popełniać coraz więcej błędów. W konsekwencji siedlczanie wygrali sety do 14 i 18, co dało im 3 punkty i awans na 9 miejsce w ligowej tabeli.

Na następny mecz KPS nie trzeba długo czekać. Już w środę 3 grudnia o godzinie 19:00 na hali ARMS podejmie on Wartę Zawiercie. A to oznacza powrót na siedleckie boisko dobrze znanego kibicom Radosława Zbierskiego.

29.11.14, 17:00 – Kęty (hala OSiR)
I liga: UMKS Kęczanin Kęty – KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS 1:3 (25:23, 22:25, 14:25, 18:25)
Kęczanin: 7. Jarosław Macionczyk, 8. Karol Behrendt, 9. Wiktor Macek, 10. Łukasz Ciupa, 11. Bartosz Pietruczuk, 15. Jonasz Biegun i 4. Bartosz Mariański (libero) oraz 1. Mateusz Błasiak, 3. Kordian Szpyrka, 5. Jakub Gaweł, 14. Mateusz Ogrodniczuk