Medalowe zdobycze Adriana (fotogaleria)

Polska była gospodarzem 9 Mistrzostw Europy Głuchych w Lekkiej Atletyce. Jednym z 35 reprezentantów naszego kraju był Adrian Marcinkiewicz (MKS Pogoń Siedlce), który osiągnął swój życiowy sukces.

9 Mistrzostwa Europy Głuchych w Lekkiej Atletyce odbyły się w Bydgoszczy w dniach 20-25.07.2015r. W gronie 35 osobowej reprezentacji znalazł się zawodnik MKS Pogoń Siedlce Adrian Marcinkiewicz.

Dla Adriana były to bardzo pracowite i udane mistrzostwa. Podczas ich trwania rywalizował na czterech dystansach: od 1500 m do 10000 m.

Najwięcej radości przyniósł start na 5000 m, w którym nasz reprezentant zajął drugie miejsce, wywalczając tym samym srebrny medal (15:31.84). To nie jedyny krążek, który padł łupem Adriana. W biegu na dystansie 3000 m z przeszkodami stanął na najniższym stopniu podium (9:52.70).

Adrian startował także w biegu na 1500 m, gdzie zajął siódme miejsce (4:02.64) i w biegu na 10000 m, którego nie ukończył.