Znakomita dyspozycja Jaciuka

Dwa medale zdobył zawodnik sekcji lekkoatletycznej Pogoni Siedlce Sylwester Jaciuk podczas IV zawodów INAS Global Games w Ekwadorze.

Lekkoatletyczna reprezentacja Polski udanie zaprezentowała się w IV zawodach INAS Global Games organizowanych przez INAS-FID (International Sports Federation For Persons With Intellectual Disability – Międzynarodowa Organizacja Sportu Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie). W piętnastomedalowym dorobku (8 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe medale) swój udział miał Sylwester Jaciuk z Pogoni Siedlce.

Jaciuk startując w biegach średnich zdobył złoty medal na dystansie 800 m (2.03.33), a w sztafecie 4 x 400 m razem z kolegami z reprezentacji (Łukasz Drogi, Mariusz Pietrucha, Daniel Pek) stanął na najniższym stopniu podium (3:30.38). Łosiczanin startował także w biegu na 1500 m, ale go nie ukończył.

12088325_500433710143261_1118020387682144950_n

INAS Global Games są jedną z największych na świecie imprez dla sportowców z niepełnosprawnością intelektualną. Odbywają się co 4 lata, na rok przed igrzyskami paraolimpijskimi. Zawody w Ekwadorze rozgrywano mieście Quito Lacaguta zlokalizowanym na wysokości 2753 m n.p.m. W 9 dyscyplinach wzięło łącznie udział ponad 1000 sportowców z 35 krajów.

21 października w Katarze rozpocznie się najważniejsza dla naszego zawodnika impreza w tym sezonie – Mistrzostwa Świata IPC w lekkiej atletyce.

źródło: PZLA: foto: FB