Pewny triumf z Wilgą (fotogaleria)

Podopieczni Marcina Tomaszewskiego pokonali w Miastkowie Kościelnym miejscową Wilgę 6:0.

Siedmiu zawodników z „jedynki” w wyjściowym składzie i dwóch na ławce – tak wzmocnione rezerwy zostały na mecz z Wilgą.

Pierwsza połowa to dominacja Pogonistów. Już w 2 minucie spotkania Łukasz Wójcik podał do Dawida Dzięgielewskiego, a ten wyprowadził Pogoń na prowadzenie. Siedem minut później było już 2:0 dla biało-niebieskich. Sebastian Krawczyk dalekim podaniem uruchomił Patryka Ciulaka, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem zdobył gola. Na kolejnego gola kibice musieli czekać 14 minut. Wtedy Ciulak dośrodkował w pole karne do Dominika Barciaka a ten po przyjęciu piłki uderzył tuż przy słupku. W 36 minucie Barciak obsłużył Piotra Krawczyka i było 4:0. W 28 minucie boisko Dawid Dzięgielewski, który doznał kontuzji kostki. Po zmianie stron Pogoń już nie posiadała takiej przewagi jak przed przerwą. Gospodarze kilkakrotnie przenieśli ciężar gry pod bramkę Przemysława Frąckowiaka, ale nie stworzyli sobie sytuacji bramkowych. Z kolei Pogoń dwukrotnie za sprawą trafień Piotra Krawczyka zdobywała gole i ostatecznie pokonała Wilgę 6:0.

Następne spotkanie młodzi Pogoniści rozegrają 15 listopada (niedziela) o 15:00 w Siedlcach ze Zrywem Sobolew.

11.11.15, 13:00 – Miastków Kościelny

Liga okręgowa: Wilga Miastków Kościelny – Pogoń II Siedlce 0:6 (0:4) Widzów: 50

Bramki: Dawid Dzięgielewski 2, Patryk Ciulak 9, Dominik Barciak 23, Piotr Krawczyk 36, 71, 73

Wilga: 12. Mateusz Czarny – 3. Łukasz Wasilka, 7. Krzysztof Aniszewski, 11. Jarosław Zając, 6. Kamil Kajka, 16. Bartosz Wasilka (63, 20. Szymon Wasilka) – 2. Karol Bogusz (46, 14. Michał Zieliński), 9. Konrad Kowalczyk, 8. Kamil Sitek (73, 17. Piotr Śliński), 13. Przemysław Baran – 10. Jakub Biedrzycki

Pogoń II: 1. Przemysław Frąckowiak – 11. Sebastian Szcześniak, 5. Sebastian Krawczyk, 23. Piotr Ceranka, 16. Łukasz Wójcik – 8. Bartosz Szostek (79, 18. Tomasz Kacprzak), 17. Przemysław Rodak (46, 2. Michał Ogrodnik), 19. Krystian Wójcik (79, 9. Krystian Zbieć), 7. Dominik Barciak, 95. Patryk Ciulak – 26. Dawid Dzięgielewski (28, 20. Piotr Krawczyk)

Żółte kartki: Krzysztof Aniszewski 37 – Krystian Wójcik 4, Michał Ogrodnik 80

Sędzia: Paweł Jenda (Siedlce)