KPS zrobił swoje

W ostatniej kolejce rundy zasadniczej KPS Siedlce pewnie pokonał drużynę Omis Ostrołęka 3:0 i awansował na 8 miejsce w tabeli. Czy na nim pozostanie, zadecyduje sobotni mecz ligowych rywali.

W obecnym sezonie I liga jest bardzo wyrównana, dlatego też ostatnia kolejka rundy zasadniczej może zmienić pozycje w tabeli wielu drużyn. Tak jest również z siedleckim KPS, który wciąż ma szanse na zakwalifikowanie się do „ósemki”. Warunki są jednak dwa: pewne zwycięstwo KPS nad przedostatnim w tabeli klubem z Ostrołęki oraz korzystny wynik meczu pomiędzy GKS Katowice a Stalą Nysa.

Od początku środowego meczu siedlczanie grali skutecznie i nie dawali „rozkręcić się” gospodarzom. W pierwszym secie szybko odskoczyli rywalom na 3-4 punkty i utrzymali przewagę do końca. Po zmianie stron gra się wyrównała, ale nie na długo. W środkowej części partii KPS znów uzyskał kilka „oczek” przewagi, którą już tylko powiększał. Trzeci set przebiegał podobnie. Dopiero w końcówce zmotywowani gospodarze doszli gości na jeden punkt, ale podopieczni trenera Witolda Chwastyniaka utrzymali koncentrację i zakończyli mecz w trzech setach.

PLANY KPS

Najbliższa przyszłość siedlczan będzie związana z GKS Katowice. Jeżeli lider rozgrywek pokona zespól Stali Nysa, KPS pozostanie na 8 miejscu. Wówczas jego rywalem w play-off będzie… GKS Katowice, który zachowa pierwszą pozycję po rundzie zasadniczej. Jeżeli jednak wygra Stal, siedlczanie zakończą sezon, tak jak w zeszłym roku, na 9 miejscu.

16.03.16, 18:00 – Ostrołęka (hala im. Arkadiusza Gołasia)
I liga: Energa Ostrołęka – KPS Siedlce 0:3 (22:25, 16:25, 22:25)