W regionie: Polonez wyautowany (fotogaleria)

W meczu inaugurującym rundę wiosenną Klasy B meczu pomiędzy Polonezem Mordy a LUKS Ruda Wolińska lepsi okazali się goście wygrywając pewnie 5:2.

Drużyna z Rudy Wolińskiej to jeden z kandydatów do awansu. Z kolei Polonez okupuje ostatnie miejsce w rozgrywkach.

Pierwsza połowa meczu była wyrównana i nie wskazywała na tak wysoką wygraną zespołu LUKS. Co prawda faworyzowani goście stwarzali poważniejsze sytuacje (m.in. groźny strzał w 30 minucie Łukasza Kucia obok bramki), jednak Polonez również często gościł pod bramką przyjezdnych. Do przerwy goli nie było.

W przerwie meczu szkoleniowiec beniaminka Klasy B zdecydował się na zmiany i był to strzał w dziesiątkę. Wprowadzony Krystian Tkaczyk wykonując dalekie rzuty z autu w pole karne przyczynił się do zdobycia trzech bramek. Ale po kolei. W 48 minucie Krystian Tkaczyk wykonując aut stworzył ogromne problemy golkiperowi Danielowi Matejczukowi, który mimo interwencji przepuścił piłkę i ta wpadła do siatki. Gospodarze nie dali za wygraną i za kilka minut wyrównali. Faulowany przez Andrzeja Parapurę w polu karnym był Krzysztof Pałka i sędzia wskazał na 11 metr. Jedenastkę pewnie wykorzystał Daniel Paczuski. W 66 minucie LUKS ponownie wyszedł na prowadzenie. Znowu dalekim wyrzutem zza linii bocznej popisał się Krystian Tkaczyk, do piłki w zamieszaniu doszedł Marek Kania i trafił do bramki. Cztery minuty potem, ponownie aut, ponownie Krystian Tkaczyk, piłka spadła pod nogi Karola Komara, który podwyższył prowadzenie. Nadzieje kibicom gospodarzy dał jeszcze Krzysztof Pałka pokonując na raty Damiana Niedziółkę, jednak na nic się to zdało. Chwilę po wznowieniu gry piękną bramkę po uderzeniu z 20 metrów zdobył Łukasz Lech, a wynik ustalił Marek Kania uderzając głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

W zespole Poloneza wystąpili byli Pogoniści: Krzysztof Pałka i Paweł Izdebski oraz Daniel Paczuski i Piotr Sosnowski, reprezentujący kiedyś Mazowsze Siedlce.

10.04.16, 13:00 – Mordy

Klasa B: Polonez Mordy – LUKS Ruda Wolińska 2:5 (0:0) Widzów: 40

Bramki: Daniel Paczuski 54 (k), Krzysztof Pałka 73 – Daniel Matejczuk 48 (s), Marek Kania 66, 90, Karol Komar 70, Łukasz Lech 74

Polonez: 12. Daniel Matejczuk – 13. Damian Karpiniuk, 17. Ariel Mysłowski, 4. Piotr Sosnowski, 2. Jacek Ziółecki (61, 11. Michał Majchrzak) – 5. Dawid Kobyliński, 10. Paweł Izdebski, 14. Paweł Stępień, 7. Daniel Paczuski, 6. Patryk Komar – 8. Krzysztof Pałka

LUKS: 1. Damian Niedziółka – 18. Kamil Niedziółka (46, 67. Andrzej Parapura), 17. Karol Niedziółka, 5. Kamil Tkaczyk (46, 13. Krystian Tkaczyk), 4. Paweł Skóra – 20. Łukasz Kuć, 3. Adrian Pyrzak, 11. Łukasz Lech (83, 2. Mariusz Szostek), 9. Karol Komar (72, 88. Przemysław Sidor), 8. Tomasz Pietrasik – 93. Marek Kania

Żółte kartki: Daniel Paczuski 57 – Andrzej Parapura 53

Sędzia: Rusłan Melnyczuk (Siedlce)