Blado bez wzmocnień

Podopieczni Marcina Tomaszewskiego w meczu wyjazdowym przegrali z Feniksem Siennica 1:2. Honorowe trafienie w końcówce spotkania zaliczył Patryk Ciulak.

Na mecz do Siennicy Pogoń II pojechała samymi młodzieżowcami, bez wzmocnień z kadry pierwszego zespołu.

Mecz doskonale rozpoczął się dla gospodarzy, którzy już w 3 minucie wyszli na prowadzenie po trafieniu głową Piotra Kowalskiego. Później do głosu zaczęli dochodzić Pogoniści jednak kilka bardzo dobrych okazji zostało zmarnowanych przez napastnika Pogoni – Krystiana Zbiecia. W 29 minucie Fenix zdobył drugiego gola. Błąd obrońców bardzo sprytnie wykorzystał Karol Szczęsny i bez problemu umieścił piłkę w siatce. W drugiej odsłonie siedlczanie bili głową w mur. Bardziej doświadczeni i lepsi fizycznie gospodarze nie pozwalali na wiele zespołowi Marcina Tomaszewskiego. Sytuację na kontaktowego gola miał m.in. Jakub Malinowski, ale nie udało mu się pokonać golkipera z Siennicy. Dopiero w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry piłkę ze środka pola otrzymał Patryk Ciulak i w sytuacji sam na sam zdobył honorową bramkę.

LICZBA MECZU

100 – tyle bramek od początku sezonu ustrzelili Pogoniści w Lidze okręgowej (najwięcej ze wszystkich zespołów)

PLANY POGONI II

Następne spotkanie rezerwy Pogoni rozegrają w najbliższą środę o 17:00 na bocznym boisku stadionu ROSRRiT w Siedlcach. Podejmą wtedy Tygrys Huta Mińska.

21.05.16, 15:00 – Siennica

Liga okręgowa: Fenix Siennica – Pogoń II Siedlce 2:1 (2:0)

Bramki: Piotr Kowalski 3, Karol Szczęsny 29 – Patryk Ciulak 90

Pogoń II: 96. Piotr Antoszczuk – 13. Sebastian Szcześniak, 23. Piotr Ceranka, 15. Paweł Łydkowski, 8. Bartosz Szostek – 95. Patryk Ciulak, 5. Sebastian Krawczyk, 17. Bartosz Karczmarek (54, 18. Jakub Malinowski), 7. Dominik Barciak, 14. Rafał Zin (46, 93. Tomasz Kacprzak) – 9. Krystian Zbieć

Żółte kartki: Paweł Zyglarski 72 – Dominik Barciak 79

Sędzia: Sebastian Lusawa (Siedlce)