Rozbici po przerwie (fotogaleria)

Podopieczni Dariusza Banasika przegrali w Kielcach z AÉK Ateny 0:3.

W pierwszej odsłonie bramki nie padły, ale sytuacji ku temu nie zabrakło. W 22 minucie Chrístos Aravídis uderzył z rzutu wolnego z około 20 metrów, ale w bramce dobrze interweniował Rafał Misztal. W kolejnych minutach AÉK przeważał na placu gry i tworzył akcje oskrzydlające. Pogoń miała problem z grą w ofensywie. Pierwsze celne uderzenie siedlczanie oddali dopiero w 35 minucie, kiedy to strzelał Alban Sulejmani, jednak jego uderzenie bez problemów obronił golkiper z Aten. W końcówce pierwszej odsłony biało-niebiescy przycisnęli. Dwa groźne strzały oddał sprawdzany Marcin Burkhardt. Pierwszy z 25 metrów poszybował nad poprzeczką, a drugi po koźle obronił Giánnis Anéstis.

Pogoń dobrze mogła rozpocząć drugą odsłonę. Już w 46 minucie Burkhardt zacentrował z rzutu wolnego w pole karne, a tam Mateusz Stąporski minimalnie przestrzelił. Sześć minut później w ekipie AÉK-u niecelnie główkował Hélder Barbosa. Kilkadziesiąt sekund później strzał sprzed pola karnego Ronalda Vargasa przeleciał tuż nad poprzeczką. W 63 minucie rezerwowy Vangélis Platéllas pewnym strzałem pokonał Przemysława Frąckowiaka i było 1:0 dla AÉK-u. Dwanaście minut później było 2:0. Błąd Marcina Paczkowskiego wykorzystał Tássos Bakassétas. Ostatni gol padł w 81 minucie, kiedy to Daniel Dybiec nabił Michała Panufnika i piłka wpadła do bramki.

W ekipie Pogoni zagrał testowany Serhij Krykun, Marcin Burkhardt, Mateusz Stąporski oraz po raz pierwszy Alban Sulejmani.

Były pomocnik Pogoni Rafał Maćkowski przebywa obecnie na testach w III-ligowym Motorze Lublin.

Teraz podopieczni Dariusza Banasika rozegrają mecz Pucharu Polski na wyjeździe ze Stilonem Gorzów Wielkopolski. Mecz odbędzie się w sobotę 16 lipca o godzinie 18.

14.07.16, 17:00 – Kielce

Sparing: Pogoń Siedlce – AÉK Ateny 0:3 (0:0)

Bramki: Vangélis Platéllas 63, Tássos Bakassétas 75, Michał Panufnik 81 (s)

Pogoń: 12. Rafał Misztal (62, 1. Przemysław Frąckowiak) – 77. Konrad Wrzesiński (46, 27. Damian Świerblewski), 99. Arkadiusz Jędrych (46, 7. Daniel Dybiec), 5. Mateusz Żytko (46, 20. Michał Panufnik), 28. Daniel Chyła (46, 15. Łukasz Wójcik) – 95. Serhij Krykun (46, 21. Cezary Demianiuk), 17. Piotr Krawczyk (60, 13. Kamil Dmowski), 18. Marcin Burkhardt (73, 6. Marcin Paczkowski), 26. Grzegorz Tomasiewicz (46, 23. Piotr Kurbiel), 3. Alban Sulejmani (60, 19. Michał Bajdur) – 4. Mateusz Stąporski (60, 9. Daniel Gołębiewski)

AÉK: 22. Giánnis Anéstis (46, 1. Vassílis Bárkas) – 12. Rodrigo Galo (66, 27. Michális Bakákis), 19. Dmytro Czyhrynśkyj (66, 5. Vassílis Labrópoulos), 26. Dimítris Kolovétsios (66, 28. zawodnik nieznany), 23. Dídac Vilà (66, 3. Juan Manuel Díaz) – 7. Hélder Barbosa (62, 11. Vangélis Platéllas), 18. Jakob Johansson (66, 55. Adám Tzanetópoulos), 8. André Simões (56, 25. Kóstas Galanópoulos), 20. Pétros Mántalos (56, 33. Tássos Bakassétas), 9. Ronald Vargas (75, 17. Darko Zorić) – 21. Chrístos Aravídis (56, 14. Tomáš Pekhart)

Żółta kartka: Tomáš Pekhart 90+1