Mazovia lepsza od rezerw

Na początku IV-ligowego sezonu cieszyliśmy się z passy czterech zwycięstw z rzędu. Teraz nadeszła niechlubna seria pięciu przegranych meczów z rzędu.

Do przegranego 0:2 spotkania w Mińsku Mazowieckim z Mazovią siedlczanie przystąpili w bardzo młodym składzie. O brakach kadrowych świadczy fakt, że w meczu zadebiutowało dwóch juniorów MKP – Tomasz Górski i Krystian Rzewuski.

Mecz przebiegał pod dyktando gospodarzy, którzy w całym meczu stworzyli sobie kilkanaście okazji na zdobycie gola. Przez pierwsze minuty Pogoń dobrze się broniła, ale w 12 minucie po zagraniu ręką Pawła Wasiluka w polu karnym sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę wykorzystał Łukasz Puciłowski i było 1:0. Mazovia do przewagi na boisku, dołożyła przewagę bramkową, która jeszcze bardziej podłamała skrzydła podopiecznym Marcina Tomaszewskiego. Prowadzenie chwile po bramce mógł podwyższyć Puciłowski, ale piłka poszybowała niewiele ponad bramką. Pogoń odpowiedziała w 18 minucie, kiedy to zbyt lekko na bramkę Karola Budzikura uderzył Dominik Barciak. Kilka minut później uderzył głową jeszcze Paweł Wasiluk, lecz znów nie był to strzał, który mógłby przynieść gola. W końcówce połowy mińszczanie po raz drugi skarcili Pogoń. Dośrodkowanie z prawej strony dobrze zamknął Daniel Smuga i było 2:0.

W drugiej połowie gra wyglądała podobnie jak w pierwszej. Pogoń nie potrafiła przeciwstawić się szczelnej obronie gospodarzy, a sama popełniała proste błędy. Gospodarze oddawali dużo strzałów z dystansu, jednak rozregulowane mieli tego dnia celowniki. W 53 minucie siedlczanie mieli najlepszą okazję w spotkaniu. Wasiluk przejął piłkę na połowie przeciwnika i popędził z nią w stronę bramki. Będąc w idealnej sytuacji uderzył zbyt lekko i nie miał problemu z obroną Budzikur. Sześć minut później piękną bramkę mógł zdobyć Smuga, ale po strzale z 30 metrów piłka odbiła się jedynie od poprzeczki. W końcówce spotkania goście częściej gościli na połowie rywali, jednak nie przekładało się to na sytuacje bramkowe.

W zespole Mazovii wystąpili byli Pogoniści: Karol Budzikur, Mateusz Janusiewicz i Jarosław Krajewski.

PLANY POGONI II

Następne spotkanie rezerwy Pogoni rozegrają na własnym boisku w niedzielę 18 września o 18:00. Przeciwnikiem Pogoni II będzie Tęcza Łyse.

10.09.16, 16:00 – Mińsk Mazowiecki

IV liga: Mazovia Mińsk Mazowiecki – Pogoń II Siedlce 2:0 (2:0) Widzów: 200

Bramki: Łukasz Puciłowski 12 (k), Daniel Smuga 43

Mazovia: 12. Karol Budzikur – 16. Jewhen Romanow, 9. Karol Nojszewski, 14. Jarosław Krajewski, 13. Michał Herman – 10. Mateusz Janusiewicz (46, 18. Dawid Matak), 11. Rafał Słowik, 7. Piotr Sobótka (46, 15. Sebastian Kaczyński), 17. Łukasz Puciłowski (70, 5. Kacper Smoderek), 21. Daniel Smuga – 19. Michał Bondara

Pogoń II: 1. Patryk Izdebski – 13. Sebastian Szcześniak, 23. Piotr Ceranka, 15. Paweł Łydkowski, 8. Bartosz Szostek – 95. Patryk Ciulak (88, 6. Krystian Rzewuski), 14. Rafał Zin (61, 19. Patryk Skrzypek), 22. Paweł Wasiluk (88, 7. Tomasz Górski), 5. Sebastian Krawczyk, 9. Dominik Barciak – 26. Mateusz Kacprzak (61, 77. Mateusz Wassilow)

Żółte kartki: Łukasz Puciłowski 24, Rafał Słowik 90 – Dominik Barciak 87

Sędzia: Jacek Mulawka (Ciechanów)