W regionie: Pierwszy triumf Niwy

W meczu 4 kolejki piłkarskiej klasy B drużyna Niwy Tęczki wygrała 3:1 na wyjeździe z Hutnikiem II Huta Czechy.

Na wyjazd drużyna z Tęczek pojechała w mocno okrojonym składzie z powodów kontuzji i innych przyczyn losowych. Mecz zaczął się z 45-minutowym opóźnieniem.

Gospodarze zaatakowali od pierwszych minut, lecz to Niwa w 8 minucie wyszła na prowadzenie. Karol Szymański przejął piłkę w środku pola i zagrał fantastyczną, prostopadłą piłkę do wychodzącego na pozycję sam na sam Tomasza Pietruka, który nie miał żadnych problemów z pokonaniem bramkarza gospodarzy. Zdobyta bramka dodała skrzydeł zawodnikom gości, którzy raz po raz stwarzali sobie lepsze lub gorsze sytuacje pod bramką Hutnika. W 20 minucie grający na boku Arkadiusz Adamczuk zagrał świetną piłkę ponad głowami obrońców, którą dobrze na klatkę piersiową przyjął Karol Szymański i wyszedł sam na sam z bramkarzem. Bramkarz Hutnika wyszedł z bramki, skrócił kąt, a pomocnik gości przestrzelił obok prawego słupka. Pod koniec pierwszej połowy gospodarze coraz częściej zaczęli dochodzić do głosu, a Niwa miała mały kryzys, który Hutnik wykorzystał. W 40 minucie zawodnik Hutnika posłał długą piłkę za plecy obrońców, którą opanował Kacper Przybysz i umieścił piłkę po długim rogu bramki nie dając bramkarzowi szans. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Na początku drugiej  połowy gra toczyła się głównie w środku pola.  W 60 minucie meczu powinno być 2:1 dla Niwy. Kopia sytuacji z pierwszej połowy: Karol Szymański zagrał piłkę ze środka pola nad głowami obrońców do Tomasza Pietruka, który pobiegł ile sił w nogach i przelobował bramkarza gospodarzy. Niestety strzał był za słaby i piłkę z linii bramkowej w akrobatyczny sposób wybił obrońca. W 72 minucie stoper Niwy Karol Okliński, który w tym meczu był w znakomitej dyspozycji, zagrał piłkę do Karola Szymańskiego, który wyszedł sam na sam, ale tym razem się nie pomylił i posłał piłkę obok prawego słupka bramki. Ku zdziwieniu i protestach zawodników gości sędzia bramki nie uznał, gdyż dopatrzył się problematycznego spalonego. Do 80 minuty mecz się wyrównał i obie drużyny miały swoje okazje. W 84 minucie Jacek Prokopiak posłał znakomitą długą piłkę na wychodzącego na czystą pozycję Tomasza Krzeskiego, który pobiegł w kierunku bramki i mimo asysty obrońcy uderzył znakomicie po długim rogu, nie dając szans bramkarzowi. Gospodarze rzucili się do ataku, lecz goście kontrolowali mecz i rozbijali ataki przeciwnika, wyprowadzając groźne kontry. W 83 minucie Karol Szymański po minięciu zawodnika Hutnika zagrał idealną prostopadłą piłkę między dwóch obrońców i Tomasz Pietruk stanął na 15 metrze oko w oko z bramkarzem. Uderzył mocno, ale w środek bramki i golkiper Hutnika przeniósł to uderzenie nad poprzeczkę. W drugiej minucie doliczonego czasu gry po jednej z kontr piłkę w polu karnym opanował Pietruk i podał do Mariusza Markiewicza, który ustalił wynik spotkania na 3:1 dla Niwy. Gospodarze już się nie podnieśli i takim wynikiem mecz się zakończył. Jest to pierwsze historyczne zwycięstwo Niwy Tęczki w ramach oficjalnych rozgrywek.

10.09.16, 17:15 – Trąbki

Klasa B: Hutnik II Huta Czechy – Niwa Tęczki 1:3 (1:1)

Bramki: Kacper Przybysz 40 – Tomasz Pietruk 8, Tomasz Krzeski 84, Mariusz Markiewicz 90+2

Hutnik II: 12. Wiktor Chmielewski – 3. Paweł Zawadka, 15. Tomasz Zawadka, 13. Kamil Kajtowski, 5. Kamil Sakowski, 16. Krystian Sekuła (82, 6. Piotr Gano), 11. Mateusz Łuczyński (82, 47. Przemysław Ostrowski), 17. Adrian Płatek, 10. Sebastian Ponceleusz, 9. Jakub Sieraj, 14. Kacper Przybysz (65, 7. Wojciech Sęk)

Niwa: 12. Karol Czerwiński – 17. Arkadiusz Adamczuk (46, 25. Kamil Wielogórski), 16. Kacper Grochowski, 21. Tomasz Krzeski, 24. Mariusz Markiewicz, 18. Karol Okliński, 2. Tomasz Pietruk, 15. Jacek Prokopiak, 10. Karol Szymański, 13. Piotr Wierzchowski, 11. Jarosław Wysokiński

Żółta kartka: Kacper Przybysz 50

Sędzia: Kamil Przedlacki (Siedlce)