wtorek, 19 marca 2024r.

Od 3:0 do 3:3

Pięć lat temu na stadionie ROSRRiT doszło do jednego z najciekawszy meczów od momentu jego otwarcia. Pogoń Siedlce prowadzona przez Grzegorza Wędzyńskiego zremisowała 3:3 z Motorem Lublin.

Biało-niebiescy prowadzili 3:0 po 22 minutach. Pogoniści stłamsili gości w błyskawicznym tempie. Trzeciego gola dla siedlczan zdobył Marcin Paczkowski.

Później zaczęły dziać się cuda. Do 53 minuty siedlczanie kontrolowali wydarzenia na boisku. Koszmarny błąd Pawła Nerka był jednak zastrzykiem tlenu dla Motorowców. Ukrainiec Ihor Mihałewśkyj najpierw zdobył bramkę kontaktową, a w końcówce przesądził o podziale punktów. Frajerska strata punktów bolała jeszcze przez długi czas, nie była też bez znaczenia przy decyzji o zwolnieniu Wędzyńskiego.

Po meczu próbowałem złapać opinię od Rafała Niżnika, ale doświadczony pomocnik powiedział, że lepiej dla wszystkich, żeby nie wypowiadał się na temat tego spotkania…

Po tym meczu Pogoń plasowała się na 9 pozycji w tabeli z dorobkiem 13 punktów, natomiast podopieczni Modesta Boguszewskiego (później starał się o angaż w siedleckim klubie) byli na 4 pozycji – 16 punktów.

RELACJA Z MECZU (BRAMKI I ZDJĘCIA)

17.09.11, 16:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)
II liga: Pogoń Siedlce – Motor Lublin 3:3 (3:0)
Bramki: Jacek Kosmalski 4, Adam Czerkas 6, Marcin Paczkowski 22 – Paweł Nerek (s) 53, Ihor Mihałewśkyj 60, 81
Pogoń: 1. Paweł Nerek – 8. Robert Kwiatkowski (46, 2. Piotr Talar), 4. Chinonso Agu, 34. Marek Lendzion, 22. Damian Guzek – 10. Marek Kaliszewski, 17. Przemysław Rodak, 11. Marcin Paczkowski (67, 15. Paweł Marchel), 21. Cezary Demianiuk – 9. Adam Czerkas (59, 5. Dariusz Dziewulski), 20. Jacek Kosmalski (65. 19. Mariusz Marczak)
Motor: 12. Kamil Styżej – 13. Damian Falisiewicz, 5. Piotr Karwan, 10. Batata, 2. Iwan Dykyj (90+1, 20. Łukasz Młynarski) – 14. Piotr Prędota, 9. Rafał Niżnik, 22. Sebastian Pyda (46, 22. Michał Orłowski), 24. Rafał Kycko (90+4, 4. Patryk Czułowski), 21. Michał Górniak – 8. Ihor Mihałewśkyj

Żółte kartki: Marek Kaliszewski 51 –  Rafał Niżnik 41, Iwan Dykyj 58

Sędzia: Rafał Sawicki (Tarnobrzeg)