Nadmorskie starty siedleckich zapaśników

Zapaśnicy WLKS Siedlce-Nowe Iganie wypadli udanie w I Międzynarodowym Turnieju Zygmunta Kreta, który odbył się w Koszalinie.

W dniach 7-8 października w Koszalinie zapaśnicy w wieku młodzika rywalizowali w stylu wolnym o prymat w rozegranym po raz pierwszy Międzynarodowym Turnieju Zygmunta Kreta. Na koszalińskich matach nie zabrakło zawodników WLKS Siedlce-Nowe Iganie.

Znakomicie wypadł Patryk Kostrzewski, który wygrał swoją kategorię wagową – 53 kg. Niewiele gorszy był Adrian Gorczyca, który zajął drugie miejsce w kat. 43 kg. Blisko stanięcia na najniższym stopniu podium był Dominik Żuraw. Ostatecznie został sklasyfikowany na czwartej pozycji.

Zygmunt Kret, którego imieniem nazwano turniej, to trener Zapaśniczego Klubu Sportowego Koszalin, a do 2000 r. trener kadry olimpijskiej. Jego wieloletniej, trenerskiej pracy koszalinianie zawdzięczają setki medali w mistrzostwach Polski.

źródło: własne / sportzona / WLKS Siedlce; foto: ekoszalin.pl