Skuteczne akademiczki

PGE MKK Siedlce przegrał trzeci mecz w sezonie 2016-17. Sposób na drużynę Teodora Mollova tym razem znalazł AZS UMCS Lublin.

PGE MKK wyruszył do Lublina z bilansem 0-2. Potencjalne przełamanie w Kozim Grodzie zależało od poprawy skuteczności zarówno w ofensywie, jak i defensywie. Akademiczki podbudowane minimalnym zwycięstwem z Wisłą miały ochotę na kolejny skalp. W kadrze AZS UMCS znalazły się byłe koszykarki siedleckiego teamu – Marta Jujka i Olivia Szumełda-Krzycka.

KLUCZOWY MOMENT

Przełom trzeciej i czwartej kwarty. Siedlczanki dobrze rozpoczęły drugą połowę, zmniejszając stratę do 12 punktów. Pomimo tego akademiczki regularnie radziły sobie z defensywą PGE MKK. W ostatniej odsłonie drużyna Mollova szybko osiągnęła limit fauli, przeszła na grę strefą i została wypunktowana. AZS UMCS wygrał 85:54, połowę z finalnej przewagi zbudował w kwarcie numer cztery.

PECH NACZK

W drugiej kwarcie poważnej kontuzji kostki doznała Monika Naczk. Jej przerwa w grze wedle wstępnych prognoz może potrwać nawet dwa miesiące.