Przełamanie Basketu

Siedleckie koszykarki nie będą miło wspominać wyjazdu do Gdyni. PGE MKK przegrał 59:71.

PGE MKK jechał nad morze podbudowany premierowym zwycięstwem w sezonie, które zostało odniesione w minionej kolejce kosztem JAS-FBG Sosnowiec. Siedlczanki planowały pokusić się o wyjazdowe przełamanie. Tym bardziej, że Basket Gdynia – w składzie brakowało Aldony Morawiec, która latem odeszła z Siedlec – jako jedyny zespół w ekstraklasie nie znał smaku zwycięstwa.

Do przełamania doszło, tyle że w przypadku gospodyń, które pokusiły się o pierwsze zwycięstwo w bieżących rozgrywkach. Basket znakomicie zaczął i ustawił sobie mecz. Gdynianki wygrały pierwszą kwartę 23:6. Druga odsłona spotkania była bardziej wyrównana, ale wynik do przerwy – 43:26 – nie pozostawiał złudzeń. Trzecia kwarta wybitnie nie wyszła siedlczankom i marzenia o wyjazdowym zwycięstwie trzeba było odłożyć na półkę. Nawet znakomite ostatnie 10 minut w wykonaniu PGE MKK nie odmieniło losów spotkania.