Mocne końcówki

Podopieczni Marcina Tomaszewskiego zwyciężyli w ostatnim meczu rundy jesiennej z Hutnikiem w Warszawie 2:1. Bramkę dla Pogoni z rzutu karnego w końcówce pierwszej odsłony zdobył Piotr Krawczyk, a wynik ustalił w ostatniej akcji meczu Tomasz Kacprzak.

Do spotkania siedlczanie przystąpili bez większych wzmocnień z kadry I-ligowca. W składzie znaleźli się kontuzjowani ostatnio Patryk Ciulak, Paweł Łydkowski i Paweł Wasiluk.

Pierwsze minuty to optyczna przewaga biało-niebieskich. Siedlczanie dłużej utrzymywali się przy piłce i kontrolowali przebieg spotkania. W 6 minucie Pogoniści wyprowadzili najgroźniejszą okazję i mogli wyjść na prowadzenie. Piotr Krawczyk podał na wolne pole do Macieja Wojczuka, ten widząc odważnie wychodzącego golkipera gospodarzy próbował lobować z ostrego kąta. Piłkę złapał jednak Cezary Duda. Potem trzy okazje z rzędu stworzył Hutnik. Daniel Witak zbyt lekko uderzył zza pola karnego, a za chwilę strzał Antoniego Góreckiego obronił Jacek Kozaczyński. W 29 minucie lobować Kozaczyńskiego nieskutecznie próbował Damian Pracki. W końcówce pierwszej odsłony to jednak Pogoniści strzelili gola. W polu karnym Pawła Wasiluka faulował Kamil Jankowski i sędzia wskazał na 11 metr. Rzut karny pewnie wykorzystał Piotr Krawczyk.

Do drugiej części gry zespół Hutnika przystąpił z jedną zmianą. Na placu gry pojawił się Krystian Przyborowski, który już w 50 minucie mógł pokusić się o wyrównującą bramkę. Zawodnik Hutnika przestrzelił uderzając z ostrego kąta. Osiem minut później znać o sobie dał inny rezerwowy – Bartosz Kowalski, który trafił jedynie w boczną siatkę. W 61 minucie okazję stworzyła Pogoń. Krystian Zbieć znalazł się w sytuacji sam na sam z Dudą i przegrał ten pojedynek. Za chwilę Damian Pracki stanął oko w oko z Kozaczyńskim i w tej akcji również lepszy okazał się golkiper. W 66 minucie Wojczuk przeprowadził akcję z boku boiska, lecz nikt nie zdołał zamknąć akcji. Na kwadrans przed końcem spotkania Hutnik wyrównał. Krystian Przyborowski dośrodkował z rzutu wolnego do Damiana Prackiego, a ten skierował piłkę do siatki. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry przed szansą wyjścia na prowadzenie stanął Hutnik, a mianowicie Bartosz Kowalski, który nie dał rady pokonać Kozaczyńskiego. Zemściło się to na gospodarzach w doliczonym czasie gry. Tomasz Kacprzak przeprowadził indywidualną akcję, która zakończyła się golem dla siedlczan i tym samym zwycięstwem na zakończenie rundy.

PLANY POGONI II

Dla młodych Pogonistów to nie koniec rundy jesiennej. Już w poniedziałek 21 listopada o 12:00 na stadionie ROSRRiT zmierzą się z młodzieżową drużyną Pogoni Lwów.

19.11.16, 11:00 – Warszawa

IV liga: Hutnik Warszawa – Pogoń Siedlce 1:2 (0:1) Widzów: 100

Bramki: Damian Pracki 76 – Piotr Krawczyk 45+1 (k), Tomasz Kacprzak 90+3

Hutnik: 12. Cezary Duda – 15. Antoni Górecki, 5. Erwin Nowik, 19. Maciej Baranowski, 7. Piotr Wielgosz – 9. Łukasz Szala (46, 10. Krystian Przyborowski), 11. Kamil Jankowski, 8. Daniel Witak (77, 6. Adrian Cuch), 21. Kamil Wiśniewski (89, 28. Rafał Cybulski), 2. Patryk Turko (57, 30. Bartosz Kowalski) – 3. Damian Pracki

Pogoń II: 12. Jacek Kozaczyński – 22. Paweł Wasiluk, 23. Piotr Ceranka, 15. Paweł Łydkowski, 95. Patryk Ciulak (79, 13. Jakub Malinowski) – 27. Mateusz Kacprzak (70, 26. Tomasz Kacprzak), 5. Sebastian Krawczyk, 17. Rafał Zin, 20. Piotr Krawczyk, 9. Krystian Zbieć (74, 19. Patryk Skrzypek) – 18. Maciej Wojczuk

Żółte kartki: Daniel Witak 40, Kamil Jankowski 45 – Mateusz Kacprzak 62

Sędzia: Patryk Grzeszczyk (Warszawa)