Horror na początek nowego roku (fotogaleria)

Kolejne zwycięstwo podopiecznych Witolda Chwastyniaka. Tym razem nie przyszło ono jednak tak łatwo. Siedlczanie rzutem na taśmę wygrali z SKS Hajnówka 3:2.

Siatkarze KPS Siedlce przystąpili do sobotniego meczu po 3-tygodniowej przerwie. Ostatni pojedynek podopieczni trenera Witolda Chwastyniaka rozegrali 22 grudnia w Sanoku, kiedy pokonali miejscowy TSV 3:1.

To nie był wybitny mecz w wykonaniu KPS. Dłuższa przerwa w ligowych zmaganiach spowodowała, że siedlczanie częściowo zgubili automatyzmy w grze, które tak świetnie funkcjonowały w poprzednich tygodniach.

Widać to było szczególnie w pierwszym secie, w którym KPS prowadził 15:10, a mimo wszystko nie udało mu się dowieźć zwycięstwa do końca. W kolejnych partiach było już sporo lepiej. Przy wsparciu licznie zgromadzonej publiczności gospodarze przejęli kontrolę nad spotkaniem i byli blisko, aby zdobyć komplet punktów.

Co ciekawe, w tie-breaku goście z Hajnówki prowadzili już 12:10, jednak drużyna Witolda Chwastyniaka nie zwiesiła głów tylko mocno przeciwstawiła się rywalom. Po świetnych zagrywkach, KPS odrobił stratę, a następnie przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę.

PLANY KPS

Już w najbliższą środę 18 stycznia KPS Siedlce rywalizować będzie z liderem I ligi – Ślepskiem Suwałki.

14.01.17, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)
I liga: KPS Siedlce – SKS Hajnówka 3:2 (25:27, 25:21, 25:15, 23:25, 15:13)