Młode piłkarki daleko na mistrzostwach Mazowsza (fotogaleria)

Młode piłkarki daleko na mistrzostwach Mazowsza

Młodzieżowe piłkarki MKS Pogoń Siedlce uczestniczyły w Halowych Mistrzostwach Mazowsza U-16 w Grodzisku Mazowieckim.

W turnieju wzięło udział 16 zespołów. Siedlczanki wylosowały niefortunnie grupę A w której zagrały: Praga Warszawa (aktualne brązowe medalistki Mistrzostw Polski w Krakowie na 2017 rok), AZS UW Warszawa i Piastovia Piastów.

Wyniki grupy A:

Praga Warszawa – Pogoń Siedlce 9:0
AZS UW Warszawa – Piastovia 2:0
Praga Warszawa – Piastovia 11:0
Pogoń Siedlce – AZS UW Warszawa 1:4 (bramka Oliwia Dang)
Praga Warszawa – AZS UW Warszawa 4:0
Pogoń Siedlce – Piastovia Piastów 2:1 (bramki – Eliza Rucińska – dwie)

Tabela grupy A:

1. Praga Warszawa  3  9 24-0
2. AZS Warszawa    3  6 6-5
3. Pogoń Siedlce   3  3 3-14
4. Piastovia       3  0 1-15

Ostatecznie MKS Pogoń Siedlce zajął miejsce 9-12 na Mazowszu. Cały zespół zasłużył na pochwałę. Mimo, że wyniki były słabe, to dziewczyny grały jak równy z równym. Mistrzem Mazowsza została drużyna z grupy A MUKS Praga Warszawa, która w finale pokonała drugi zespół Pragi Warszawa 3:2. W meczu o III miejsce Orlęta Boboszewo pokonały w rzutach karnych 3:1 zespół GOSiR Piaseczno (wynik w regulaminowym czasie 3:3)

Pogoń: Kinga Rucińska, Julia Biarda – Oliwia Dang, Katarzyna Fit, Eliza Rucińska, Agata Pieńkowska, Kamila Maciejak, Julia Pszczel, Laura Barwińska, Zuzanna Król

Za tydzień w Radomiu po raz pierwszy w historii mistrzostw seniorek wystąpią dwa zespoły siedleckiej Pogoni.

Podział na grupy turnieju w Radomiu:

Grupa A: Pogoń Siedlce, Praga Warszawa, KS Raszyn, Tygrys Huta Mińska
Grupa B: Pogoń II Siedlce, Czwórka Radom, Orlęta Baboszewo, Praga II Warszawa
Grupa C: GOSiR Piaseczno, Mazovia Grodzisk Mazowiecki, Zamłynie Radom, Start Otwock

autor: Michał Strzałkowski