ARMS
=Centrum

Długie dystanse nie służą narciarzom z Siedlec

   
Autor:
Dodano: 2017/03/24 19:22    views 1571

Trwają Mistrzostwa Polski seniorów w biegach narciarskich. Kolejnego dnia zawodów rywalizowano w biegach na na dystansach. Kobiety walczyły na 15 km techniką dowolną, natomiast mężczyźni na dystansie 30 km łyżwą.

Drugiego dnia zmagań w Mistrzostwach Polski seniorów w biegach narciarskich, zobaczyliśmy w boju sześcioro narciarzy Rawy Siedlce. Ze startu zrezygnowali złoci medaliści team sprintu: Maciej Staręga i Paweł Klisz– W piątek razem z Pawłem zrobimy sobie wolne od 30 km techniką dowolną. Powiem szczerze, że mam już trochę dość sezonu. Poza tym wiem, że będą ciężkie warunki, a dla mnie jako dla sprintera, ten dystans byłby tylko na dobicie. Też wiem, że o medale byłoby mi ciężko tutaj walczyć, dlatego wolę się skupić jeszcze na kolejnych dwóch sztafetach i pomóc klubowi niż „piłować się” na 30 km – wyjaśnia Staręga. – Niech chłopaki powalczą. Natomiast ja wiem, że na dystansach w tym roku nie czuję się mocny, dlatego też na siłę nie chcę sobie niczego udowadniać. Na pewno jakbym był przygotowany i nie byłbym po podróży oraz zawodach w Kanadzie, to by była inna sprawa. W związku z tym, że w ostatnich tygodniach miałem trochę przejść i startów, to zrezygnują z biegu na 30 km łyżwą – podsumowuje mistrz Polski w sprincie.

Na trasach Polany Jakuszyckiej w piątek dominowały biegi długodystansowe. Rywalizujący w nich reprezentanci Rawy tym razem musieli obejść się smakiem. Medale tego dnia nie były dla nich.

W biegu na 15 km techniką dowolną rywalizowały panie. Siódme miejsce w klasyfikacji juniorek zajęła Anna Bielecka. W gronie dziewcząt U-23 piąta była Joanna Bronisza, zaś siódma Daria Krupa.

JUNIORKI

U-23

Dystans dwukrotnie dłuższy niż kobiet, czyli 30 km łyżwą mieli do przemierzenia panowie. W klasyfikacji open na siódmym miejscu do mety dobiegł Daniel Iwanowski. W grupie juniorów na piątym miejscu sklasyfikowano Arkadiusz Posiadałę, natomiast na ósmym Patryka Borkowskiego.

SENIORZY

JUNIORZY

 

źródło: własne / PZN / skipol; foto: PZN

Co? Gdzie? Kiedy?

 • piątek, 23 Mar 12:00
  Sparing: Pogoń Siedlce – Legionovia Legionowo
 • piątek, 23 Mar 18:00
  Ponton Racing
 • sobota, 24 Mar 17:00
  BLK: JAS-FBG Sosnowiec – PGE MKK Siedlce
 • sobota, 24 Mar 18:00
  I liga: Spójnia Stargard – SKK Siedlce
 • sobota, 24 Mar 18:30
  I mecz fazy play-off: Ósemka Siedlce – BAS Białystok
 • niedziela, 25 Mar 11:00
  IV liga: Pogoń II Siedlce – Ożarowianka Ożarów Mazowiecki
 • środa, 28 Mar 18:00
  BLK: PGE MKK Siedlce – Artego Bydgoszcz
 • piątek, 30 Mar 16:30
  IV liga: KS Łomianki – Pogoń II Siedlce
 • sobota, 31 Mar 00:00
  I liga: SKK Siedlce – Noteć Inowrocław
 • sobota, 31 Mar 15:00
  Nice 1 Liga: Pogoń Siedlce – Bytovia Bytów


Sponsorzy

Partnerzy

Patronat medialny