W regionie: Beniaminek z Oleśnicy z kolejnym punktem w okręgówce (fotogaleria)

W regionie: Beniaminek z Oleśnicy z kolejnym punktem w okręgówce

W meczu 4 kolejki siedleckiej ligi okręgowej Kolektyw Oleśnica zremisował na własnym stadionie z Wektrą Zbuczyn 1:1.

Mecz nie rozpoczął się najlepiej dla zespołu prowadzonego przez Kamila Stanisławowskiego. Piłkę w polu karnym opanował Emil Michalak i pokonał Wojciecha Jajszczaka. Po strzelonej bramce zespół ze Zbuczyna złapał wiatr w żagle i stworzył kolejne okazję na gola. Strzelali m.in. Maciej Jasiński, Kamil Golec i grający trener gości Przemysław Prokopiak, który w najlepszej z wymienionych okazji minimalnie przestrzelił. Po atakach gości, w końcu i gospodarzom udało się zagrozić bramce Damiana Krasuskiego. Marcin Pilich i Jarosław Pycek nie zdołali jednak umieścić piłki w siatce. W 34 zaatakowała Wektra, ale po raz kolejny, po strzale z dystansu Kamil Golec chybił. Za chwilę indywidualną akcją popisał się Stanisławowski, lecz po jego strzale golkiper odbił piłkę za linię końcową. W końcówce dwie okazje stworzyła Wektra. Najpierw Hubert Wierzejski w sytuacji sam na sam, a za chwilę Przemysław Jasiński po wrzutce Łukasza Cielemęckiego sprawdzili jedynie czujność Jajszczaka.

Druga połowa rozpoczęła się od spokojnej gry obu drużyn, bez forsowania tempa. W 65 minucie znak do ataku gościom dał Michalak, strzelając w ręce bramkarza. Osiem minut potem Prokopiak z narożnika pola karnego trafił w poprzeczkę. W 80 minucie to Kolektyw zdołał doprowadzić do wyrównania. Gospodarze wykonali rzut rożny, piłka szukała adresata w polu karnym, w końcu Kamil Golec przez przypadek trafił w słupek swojej bramki, a ostatecznie futbolówkę do siatki wpakował Krzysztof Karasiński. Wyrównująca bramka wyraźnie ożywiła drużynę miejscowych, która jeszcze dwukrotnie mogła pokusić się o zwycięskiego gola. Najpierw Denis Kot przegrał pojedynek sam na sam z Krasuskim, a za kilka minut Adrian Dzięcioł trafił w poprzeczkę, zaś piłka po dobitce Karasińskiego zatrzymała się na górnej siatce.

Po 4 kolejce zespół Kolektywu zajmuje 13 miejsce w tabeli z 4 punktami, zaś Wektra jest na 15 miejscu, a na swoim koncie posiada 1, wywalczony w spotkaniu w Oleśnicy punkt.

W drużynie Wektry wystąpili byli zawodnicy Pogoni Siedlce: Damian Krasuski, Robert Narwojsz, Hubert Wierzejski, Cezary Anusiewicz, Łukasz Cielemęcki, Przemysław Prokopiak, Emil Michalak, Dominik Piekutowski, Damian Prokurat i Mateusz Prokurat.

30.08.17, 17:30 – Oleśnica

Liga okręgowa: Kolektyw Oleśnica – Wektra Zbuczyn 1:1 (0:1)

Bramki: Krzysztof Karasiński 80 – Emil Michalak 5

Kolektyw: 1. Wojciech Jajszczak – 5. Adam Pawlak (75, 21. Hubert Pliwka), 19. Michał Polak, 14. Adrian Pawlak, 9. Adrian Dzięcioł – 20. Marcin Pilich (70, 22. Denis Kot), 23. Wojciech Marko, 10. Kamil Stanisławowski, 8. Paweł Rucikowski (71, 13. Maciej Zarankiewicz), 4. Jarosław Pycek – 11. Krzysztof Karasiński

Wektra: 1. Damian Krasuski – 9. Sylwester Jagielak, 19. Przemysław Jasiński, 2. Robert Narwojsz, 13. Cezary Anusiewicz (62, 6. Damian Prokurat) – 16. Łukasz Cielemęcki (70, 23. Mateusz Prokurat), 3. Kamil Golec, 20. Maciej Jasiński, 7. Hubert Wierzejski (77, 15. Przemysław Zając) – 24. Emil Michalak (83, 4. Dominik Piekutowski), 17. Przemysław Prokopiak

Żółte kartki: Michał Polak 83 – Przemysław Jasiński 71, Dominik Piekutowski 87

Sędzia: Łukasz Firus (Siedlce)