Rugbiści wracają do domu po 108 dniach

108 dni – tyle dokładnie minęło od ostatniego domowego meczu siedleckich rugbistów. Pierwszym rywalem Pogonistów po długiej przerwie będzie Lechia Gdańsk.

W rundzie wiosennej Pogoniści wygrali w Gdańsku 23:6. Mecz nie rozpoczął się wówczas po myśli drużyny Andrzeja Kozaka, ale po przerwie jej przewaga była bezdyskusyjna. Lechia mogła uczciwie przyznać po spotkaniu, że spotkał ją najniższy wymiar kary. WIĘCEJ O MECZU.

Do meczu rewanżowego obie drużyny przystępują pewne swego. Lechia rozpoczęła wiosnę od derbowego zwycięstwa z Arką Gdynia, natomiast Pogoń rozgromiła beniaminka z Łodzi. Działo się to jednak miesiąc temu, a przez tak długi okres bez gry wiele mogło się wydarzyć.

Mecz Pogoni z Lechią będzie dodatkową atrakcją dla weteranów rywalizujących w Festiwalu EVRA. W sobotę rugbiści z Polski i Europy mają wolne, więc będą mogli skorzystać z okazji, aby zobaczyć mecz Ekstraligi.