=Centrum

Podział punktów w Siedlcach. Strzelali rezerwowi napastnicy (multimedia)

Autor:
Dodano: 2017/10/18 20:52    views 5405

Piłkarze MKP Pogoń Siedlce odrobili zaległości. Siedlczanie zremisowali na stadionie ROSRRiT z Olimpią Grudziądz 1:1.

Trener Bartosz Tarachulski dokonał kilku zmian w składzie w porównaniu do ostatniego meczu z Górnikiem. Miejsce pauzującego za czerwoną kartkę Arkadiusza Czarneckiego zajął Maciej Wichtowski, na lewej obronie za Jarosława Ratajczaka zagrał Damian Świerblewski, natomiast w środku pola od pierwszej minuty pojawił się Piotr Krawczyk, a do ataku powrócił Dariusz Zjawiński.

Pierwsze minuty do spokojna gra obu drużyn. Pierwszą groźną akcję w meczu stworzyli przyjezdni. W 14 minucie Damian Michalik zagrał wzdłuż bramki do Adriana Klimczaka, a ten będąc w znakomitej sytuacji fatalnie przestrzelił z kilku metrów. Pięć minut później strzelać próbował Piotr Krawczyk, ale futbolówka zatrzymała się na jednym z defensorów Olimpii. 21 minuta: Mateusz Klichowicz wyłożył piłkę Konradowi Handzlikowi, a ten uderzył w słupek. W 31 minucie Piotr Krawczyk dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego, a tam Daniel Chyła główkował nad poprzeczką. Pięć minut przed końcem pierwszej odsłony z zaskoczenia uderzył Damian Michalik i futbolówka po rykoszecie minimalnie minęła światło bramki strzeżonej przez Rafała Misztala.

Do drugiej połowy Pogoń przystąpiła z dwoma zmianami w składzie. Na placu gry pojawił się Dawid Polkowski oraz Adrian Paluchowski. Wejście Palucha okazało się strzałem w dziesiątkę, ponieważ doświadczony napastnik w 57 minucie wyprowadził biało-niebieskich na prowadzenie. Trzy minuty później było już 1:1, a gola dla Olimpii strzelił Wołodymyr Kowal, który chwilę wcześniej pojawił się na placu gry. Ukrainiec popisał się celną dobitką po strzale Konrada Handzlika. W 67 minucie Pogoń mogła wyjść na prowadzenie, ale Dominik Kun nie był wstanie wykończyć mocnego podania Dariusza Zjawińskiego. 80 minuta: Damian Świerblewski zgrał piłkę głową do Dariusza Zjawińskiego, a ten mając przed sobą pustą bramkę nie sięgnął futbolówki. Przyjezdni w ostatnich minutach cofnęli się do obrony i bronili wyniku, a Pogoń atakował z chęcią zdobycia zwycięskiego gola.

PLANY POGONI

Następne spotkanie ligowe Pogoń rozegra w Chojnicach z tamtejszą Chojniczanką. Ten mecz odbędzie się w sobotę, 21 października o godzinie 17.

18.10.17, 19:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

Nice 1 Liga: Pogoń Siedlce – Olimpia Grudziądz 1:1 (0:0)

Bramki: Adrian Paluchowski 57 – Wołodymyr Kowal 60

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 27. Jakub Szrek, 14. Mateusz Żytko, 19. Maciej Wichtowski, 24. Damian Świerblewski – 29. Dominik Kun, 8. Daniel Chyła (46, 35. Dawid Polkowski), 20. Piotr Krawczyk (64, 23. Piotr Mroziński), 10. Grzegorz Tomasiewicz, 11. Michał Bajdur (46, 87. Adrian Paluchowski) – 9. Dariusz Zjawiński

Olimpia: 1. Wojciech Małecki – 25. Damian Ciechanowski, 4. Miha Goropevšek, 24. Matic Žitko, 28. Michael Olczyk – 14. Mateusz Klichowicz, 6. Maciej Wolski, 70. Konrad Handzlik (76, 18. Hubert Adamczyk), 7. Damian Michalik, 97. Adrian Klimczak (64, 9. Marcin Kaczmarek) – 26. Ville Salmikivi (59, 11. Wołodymyr Kowal)

Żółte kartki: Damian Świerblewski 35, Adrian Paluchowski 69, Dawid Polkowski 82 – Mateusz Klichowicz 53, Marcin Kaczmarek 76

11 miesięcy 18 godzin temu

Pierwsza polowa w wykonaniu pogoni padaczka druga cakliem inna drużyna.

Xyz
Gość
Xyz

Trzynasta kolejka ligowa a Chyła ciągle środek pola i ciągle straty piłki. O co tu chodzi , przecież widać nawet na podstawie ostatnich dwóch meczy, że po zmianie Chyly na Polkowskiego Pogoń zaczyna grać. Po za tym dobre rozwiązanie z ustawieniem Zjawinskiego na boku i Palucha na szpicy. Panie Tarachulski szybko wyciągać wnioski, bo robi się gorąco.

MARO 70
Gość
MARO 70
11 miesięcy 17 godzin temu

Za Tarachulskiego gra się nie poprawiła. Nadal mecz ogląda się z niepokojem o wynik.Chyła źle się czuje w pomocy ,ma dużo niecelnych zagrań.pomimo dużego zaangażowania i wielkiej woli walki.
Jego miejsce jest na lewej obronie.tam z niego był większy pożytek.
Dobry mecz rozegrali Kun i Tomasiewicz
MŁODY Krawczyk wg mnie nie jest jeszcze gotowy na grę w wyjściowym składzie.

leo
Gość
leo

Zgodzę się że stwierdzeniem “pomimo dużego zaangażowania i wielkiej woli walki.” bo tego nie można mu odmówić trzeba tylko to odpowiednio wykożystać.

11 miesięcy 9 godzin temu
Pełna zgoda z Xyz oraz MARO70. Dodam tylko że widoczny jest brak stabilizacji u nie których zawodników. Krawczyk niezły mecz w Łęcznej a po 5 dniach padaka u siebie. To tylko raptem 5 dni a może dla niektórych aż 5 dni. Zawodnik który jest zmiennikiem, dostaje szansę nie potrafi jej wykorzystać. Polkowski dobry mecz i w Łęcznej i u siebie,trenerze czas na pełne 90 minut dla tego zawodnika. Kun się rozkręca kolejny dobry mecz a początek w Siedlcach nie wyglądał za obiecująco. Z Kunem jest podobnie jak ze Zjawińskim wszyscy na początku go krytykowali a dzisiaj już takich osób jest… Czytaj więcej »
jack
Gość
jack

A czy to co krzczeli z F3 było do trenera ?
A co do meczu. Krawczyk tragedia, nie ten poziom jeszcze. Wg mnie Kun nie najlepiej. Reszta tak sobie. Po zmianach w drugiej połowie coś się ruszyło.
A i jeszcze jedno. Nasze kibiców spojrzenie jest takie, że jak jest źle, to jest wina sędziów. Faktem jest, że sędziowanie nie stało na najwyższym poziomie. Ale jak się z pięciu metrów do bramki nie trafia, to co jest temu winien sędzia. Takie moje spostrzeżenie.

Tomasz
Gość
Tomasz
11 miesięcy 1 godzina temu

Człowieku co ty piszesz???!!! Twoim zdaniem ten czarny … na boisku nic wczoraj nie zawinił??? albo te … na liniach???

jack
Gość
jack
10 miesięcy 30 dni temu

Jakby było 2 albo 3-1 to nikt do sędziów nie miałby żalu. A że sędziowali fatalnie to prawda. Ale nie przypominam sobie, żeby jakiejś prawidłowo zdobytej bramki nie uznali.
Trzeba strzelać bramki i wtedy sędzia niech sobie gwiazdka używa jak chce.