ARMS
=Centrum

Pomyślne Zaślubiny z morzem. Pięć medali strzelczyń Dragona

   
Autor:
Dodano: 2018/02/14 0:36    views 1387

Znakomicie spisały się reprezentantki SKSS Dragon Siedlce w Międzynarodowych Zawodach Klasyfikacyjnych „Zaślubiny z morzem” w strzelaniu z broni pneumatycznej.

W dniach 9-11 lutego w Pucku odbyły się Międzynarodowe Zawody Klasyfikacyjne “Zaślubiny z morzem” w strzelaniu z broni pneumatycznej. W imprezie, jak co roku, rywalizowały zawodniczki klubu SKSS Dragon Siedlce.

Pierwszy dzień startów był bardzo udany dla siedlczanek. W konkurencji 10m Pistolet pneumatyczny 60 strzałów w gronie juniorek Kinga Kowalik zajęła pierwsze miejsce i awansowała do finału. W nim okazała się najlepsza i stanęła na najwyższym stopniu podium. Julia Chwedczuk tę konkurencję zakończyła na siódmym miejscu, zaś w ścisłym finale była czwarta. Z kolei Natalia Korneć zajęła dziewiątą lokatę.

W konkurencji 10m Karabin pneumatyczny 60 strzałów w rywalizacji juniorek Gabriela Michalska zakończyła zmagania na czwartej pozycji. Jeszcze lepiej było w finale, w którym stanęła na najniższym stopniu podium. Izabela Rzążewska zajęła szóstą lokatę i na tym miejscu zakończyła finał.

W konkurencji 10m Karabin pneumatyczny 50 strzałów wśród juniorek młodszych Kamila Stępniak okazała się najlepsza z wynikiem 505.1 pkt. Potwierdziła tym samym, że Mistrzostwo Polski Młodzików z 2017 roku nie było przypadkiem.


Drugiego dnia zmagań w konkurencji 10m Pistolet pneumatyczny 60 strzałów wśród juniorek Julia Chwedczuk stanęła na trzecim stopniu podium, Kinga Kowalik zajęła czwartą lokatę, zaś Natalia Korneć – dziewiąte miejsce.

W konkurencji 10m karabin pneumatyczny 60 strzałów juniorek Gabriela Michalska była czwarta, a Izabela Rzążewska szósta.

Konkurencja 10m Karabin pneumatyczny 50 strzałów przyniosła naszej juniorce młodszej Kamili Stępniak kolejne podium – tym razem drugi jego stopień.


11 lutego rozegrane zostały super finały w karabinie i pistolecie pneumatycznym oraz finał o Srebrny Pierścień. Siedleckie barwy były reprezentowane w super finale pistoletowym przez Kingę Kowalik i Piotra Daniluka (Flota Gdynia), kto-órzy w zaciętym pojedynku ulegli jedynie parze Sławomira Szpek i Krzysztof Kozłowski zajmując ostatecznie drugie miejsce. W super finale karabinowym walczyły Gabriela Michalska i Kamila Stępniak zajmując odpowiednio: ósmą i dziewiątą lokatę.

SKSS Dragon Siedlce zajął piąte miejsce w klasyfikacji medalowej (2 złote, 1 srebrny i 2 brązowe medale). Triumfowała Flota Gdynia (18 medali).

 

źródło: własne / PZSS / SKSS Dragon Siedlce; foto: SKSS Dragon Siedlce


Co? Gdzie? Kiedy?

 • sobota, 15 Gru 10:00
  Mikołajkowy Turniej Siatkarskich Trójek Chłopców
 • sobota, 15 Gru 10:00
  Biegi Górskie Siedlce 2018
 • sobota, 15 Gru 11:15
  Mistrzostwa Zrzeszenia LZS województwa mazowieckiego juniorek i juniorów do 17 lat
 • sobota, 15 Gru 15:00
  I liga: AZS AGH Kraków – KPS Siedlce
 • sobota, 15 Gru 16:00
  EBLK: PGE MKK Siedlce – Politechnika Gdańska
 • sobota, 15 Gru 17:00
  II liga: Ósemka Siedlce – Łaskovia Łask
 • sobota, 15 Gru 19:30
  I liga: SKK Siedlce – Czarni Słupsk
 • czwartek, 20 Gru 18:00
  III runda Pucharu Polski: KPS Siedlce – Ślepsk Suwałki
 • sobota, 22 Gru 16:00
  II liga: AZS AWF UKSW Warszawa – Ósemka Siedlce
 • sobota, 22 Gru 17:00
  I liga: Astoria Bydgoszcz – SKK Siedlce


Sponsorzy

Patronat medialny