ARMS
=Centrum

Pomyślne Zaślubiny z morzem. Pięć medali strzelczyń Dragona

   
Autor:
Dodano: 2018/02/14 0:36    views 893

Znakomicie spisały się reprezentantki SKSS Dragon Siedlce w Międzynarodowych Zawodach Klasyfikacyjnych „Zaślubiny z morzem” w strzelaniu z broni pneumatycznej.

W dniach 9-11 lutego w Pucku odbyły się Międzynarodowe Zawody Klasyfikacyjne “Zaślubiny z morzem” w strzelaniu z broni pneumatycznej. W imprezie, jak co roku, rywalizowały zawodniczki klubu SKSS Dragon Siedlce.

Pierwszy dzień startów był bardzo udany dla siedlczanek. W konkurencji 10m Pistolet pneumatyczny 60 strzałów w gronie juniorek Kinga Kowalik zajęła pierwsze miejsce i awansowała do finału. W nim okazała się najlepsza i stanęła na najwyższym stopniu podium. Julia Chwedczuk tę konkurencję zakończyła na siódmym miejscu, zaś w ścisłym finale była czwarta. Z kolei Natalia Korneć zajęła dziewiątą lokatę.

W konkurencji 10m Karabin pneumatyczny 60 strzałów w rywalizacji juniorek Gabriela Michalska zakończyła zmagania na czwartej pozycji. Jeszcze lepiej było w finale, w którym stanęła na najniższym stopniu podium. Izabela Rzążewska zajęła szóstą lokatę i na tym miejscu zakończyła finał.

W konkurencji 10m Karabin pneumatyczny 50 strzałów wśród juniorek młodszych Kamila Stępniak okazała się najlepsza z wynikiem 505.1 pkt. Potwierdziła tym samym, że Mistrzostwo Polski Młodzików z 2017 roku nie było przypadkiem.


Drugiego dnia zmagań w konkurencji 10m Pistolet pneumatyczny 60 strzałów wśród juniorek Julia Chwedczuk stanęła na trzecim stopniu podium, Kinga Kowalik zajęła czwartą lokatę, zaś Natalia Korneć – dziewiąte miejsce.

W konkurencji 10m karabin pneumatyczny 60 strzałów juniorek Gabriela Michalska była czwarta, a Izabela Rzążewska szósta.

Konkurencja 10m Karabin pneumatyczny 50 strzałów przyniosła naszej juniorce młodszej Kamili Stępniak kolejne podium – tym razem drugi jego stopień.


11 lutego rozegrane zostały super finały w karabinie i pistolecie pneumatycznym oraz finał o Srebrny Pierścień. Siedleckie barwy były reprezentowane w super finale pistoletowym przez Kingę Kowalik i Piotra Daniluka (Flota Gdynia), kto-órzy w zaciętym pojedynku ulegli jedynie parze Sławomira Szpek i Krzysztof Kozłowski zajmując ostatecznie drugie miejsce. W super finale karabinowym walczyły Gabriela Michalska i Kamila Stępniak zajmując odpowiednio: ósmą i dziewiątą lokatę.

SKSS Dragon Siedlce zajął piąte miejsce w klasyfikacji medalowej (2 złote, 1 srebrny i 2 brązowe medale). Triumfowała Flota Gdynia (18 medali).

 

źródło: własne / PZSS / SKSS Dragon Siedlce; foto: SKSS Dragon Siedlce

Co? Gdzie? Kiedy?

 • sobota, 28 Kwi 11:00
  IV liga: Huragan Wołomin – Pogoń II Siedlce
 • sobota, 28 Kwi 15:00
  Ekstraliga: Juvenia Kraków – Awenta MKS Pogoń Siedlce
 • sobota, 28 Kwi 17:00
  Nice 1 Liga: Pogoń Siedlce – GKS Tychy
 • niedziela, 29 Kwi 11:15
  Mistrzostwa Województwa Juniorek i Juniorów do lat 17
 • niedziela, 29 Kwi 16:00
  III liga: Pogoń Siedlce – Orlęta Baboszewo
 • czwartek, 3 Maj 13:00
  Biegi uliczne z okazji Święta Konstytucji 3 Maja
 • sobota, 5 Maj 09:00
  Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny młodziczek i młodzików w stylu wolnym
 • sobota, 5 Maj 10:00
  XXX Turniej z okazji Święta Konstytucji 3 Maja – Grand Prix Siedlec 2018
 • sobota, 5 Maj 11:00
  III liga: Zamłynie Radom – Pogoń Siedlce
 • sobota, 5 Maj 19:00
  Nice 1 Liga: Olimpia Grudziądz – Pogoń Siedlce


Sponsorzy

Partnerzy

Patronat medialny