Pomyślne Zaślubiny z morzem. Pięć medali strzelczyń Dragona

Znakomicie spisały się reprezentantki SKSS Dragon Siedlce w Międzynarodowych Zawodach Klasyfikacyjnych „Zaślubiny z morzem” w strzelaniu z broni pneumatycznej.

W dniach 9-11 lutego w Pucku odbyły się Międzynarodowe Zawody Klasyfikacyjne „Zaślubiny z morzem” w strzelaniu z broni pneumatycznej. W imprezie, jak co roku, rywalizowały zawodniczki klubu SKSS Dragon Siedlce.

Pierwszy dzień startów był bardzo udany dla siedlczanek. W konkurencji 10m Pistolet pneumatyczny 60 strzałów w gronie juniorek Kinga Kowalik zajęła pierwsze miejsce i awansowała do finału. W nim okazała się najlepsza i stanęła na najwyższym stopniu podium. Julia Chwedczuk tę konkurencję zakończyła na siódmym miejscu, zaś w ścisłym finale była czwarta. Z kolei Natalia Korneć zajęła dziewiątą lokatę.

W konkurencji 10m Karabin pneumatyczny 60 strzałów w rywalizacji juniorek Gabriela Michalska zakończyła zmagania na czwartej pozycji. Jeszcze lepiej było w finale, w którym stanęła na najniższym stopniu podium. Izabela Rzążewska zajęła szóstą lokatę i na tym miejscu zakończyła finał.

W konkurencji 10m Karabin pneumatyczny 50 strzałów wśród juniorek młodszych Kamila Stępniak okazała się najlepsza z wynikiem 505.1 pkt. Potwierdziła tym samym, że Mistrzostwo Polski Młodzików z 2017 roku nie było przypadkiem.

Drugiego dnia zmagań w konkurencji 10m Pistolet pneumatyczny 60 strzałów wśród juniorek Julia Chwedczuk stanęła na trzecim stopniu podium, Kinga Kowalik zajęła czwartą lokatę, zaś Natalia Korneć – dziewiąte miejsce.

W konkurencji 10m karabin pneumatyczny 60 strzałów juniorek Gabriela Michalska była czwarta, a Izabela Rzążewska szósta.

Konkurencja 10m Karabin pneumatyczny 50 strzałów przyniosła naszej juniorce młodszej Kamili Stępniak kolejne podium – tym razem drugi jego stopień.

11 lutego rozegrane zostały super finały w karabinie i pistolecie pneumatycznym oraz finał o Srebrny Pierścień. Siedleckie barwy były reprezentowane w super finale pistoletowym przez Kingę Kowalik i Piotra Daniluka (Flota Gdynia), kto-órzy w zaciętym pojedynku ulegli jedynie parze Sławomira Szpek i Krzysztof Kozłowski zajmując ostatecznie drugie miejsce. W super finale karabinowym walczyły Gabriela Michalska i Kamila Stępniak zajmując odpowiednio: ósmą i dziewiątą lokatę.

SKSS Dragon Siedlce zajął piąte miejsce w klasyfikacji medalowej (2 złote, 1 srebrny i 2 brązowe medale). Triumfowała Flota Gdynia (18 medali).

źródło: własne / PZSS / SKSS Dragon Siedlce; foto: SKSS Dragon Siedlce