SKK znów bez przełamania (fotogaleria)

Koszykarze SKK Siedlce w meczu 27 kolejki I ligi przegrali ze Śląskiem Wrocław 78:83.

Śląsk w roli beniaminka spisuje się więcej niż dobrze. Z dorobkiem 11 zwycięstw zajmuje obecnie ósme miejsce, które gwarantuje grę w fazie play-off. W zespole z Wrocławia występuje Marcin Pławucki, który w poprzednim sezonie reprezentował barwy SKK. Rozgrywający jest mocnym punktem Śląska, a w ostatniej kolejce z Basketem Poznań (92:87) zagrał najlepszy mecz w tym sezonie, zdobywając 31 punktów oraz notując cztery asysty.

Koszykarze SKK niedzielny mecz rozpoczęli od mocnego uderzenia i szybko uzyskali prowadzenie 18:10. Śląsk odpowiedział jednak serią 10 punktów z rzędu i pojedynek się wyrównał. Z biegiem czasu lepiej prezentowali się goście z Wrocławia, którzy w pierwszej połowie świetnie rzucali z dystansu (9/18 prób). Ich mocną stroną były również asysty.

Decydująca o porażce siedlczan była trzecia kwarta. Przewaga Śląska rosła i pewnym momencie było nawet 62:51 dla gości. Siedlczanie nie potrafili rozmontować defensywy Śląska, na dodatek mieli problem ze skutecznością rzutów z gry.

Zryw drużyny Michała Spychały nastąpił w czwartej kwarcie. Zawodnicy SKK doprowadzili do stanu 78:80, jednak wówczas popełnili prosty błąd przy zbiórce. On kosztował ich szansę na korzystny rezultat.