Klisz piąty w Biegu Piastów. Stefaniuk druga w Slavic Cup

Pierwszy weekend marca był bogaty w wydarzenia narciarskie. Zawodnicy Rawy Siedlce z powodzeniem uczestniczyli w zawodach w naszym kraju i za granicą.

3 marca w Jakuszycach odbył się główny bieg 42 Festiwalu Biegu Piastów. Dystans 50 km stylem klasycznym najszybciej pokonał Czech Jiri Rocarek (02:16:41). Drugi na mecie był kadrowicz Jan Antolec, który przegrał dosłownie o centymetry. W stawce 1692 startujących fantastyczne piąte miejsce zajął zawodnik Rawy Siedlce, Paweł Klisz. Stracił on do zwycięzcy 4 minuty i 40 sekund.

WYNIKI – 42 BIEG PIASTÓW

W Szwecji odbył się 94 Bieg Wazów. Rozgrywany od blisko 100 lat bieg na dystansie 90 kilometrów z Salen do Mora jest najbardziej prestiżowym maratonem narciarskim. W tegorocznym, 115 miejsce zajęła wychowanka Rawy Siedlce, Natalia Grzebisz (6:37:46). Już samo ukończenie tego maratonu jest sukcesem, a zajęcie tak wysokiego miejsca w stawce ponad 15 000 uczestników (!) zasługuje na słowa uznania.

W sobotę i niedzielę w Polsce miały miejsce zawody Pucharu Kontynentalnego FIS Slavic Cup. Na trasie Kubalonki rozegrano sprinty stylem klasycznym i biegi dystansowe stylem dowolnym.

Wyśmienite drugie miejsce w sprincie kobiet zajęła Justyna Stefaniuk (Rawa Siedlce), ulegając jedynie zawodniczce kadry młodzieżowej – Elizie Ruckiej. Na piętnastym miejscu sklasyfikowano Monikę Sołoniewicz.

W rywalizacji panów siódma lokata dla Arkadiusza, a trzynasta dla Mateusza Posiadałów.

WYNIKI SPRINTU – KOBIETY

WYNIKI SPRINTU – MĘŻCZYŹNI

W biegach dystansowych siedlczanie plasowali się na dalszych pozycjach. We współzawodnictwie kobiet dwunastą lokatę zajęła Justyna Stefaniuk, a dwudziestą pierwszą Monika Sołoniewicz. W zmaganiach mężczyzn czternasty był Arkadiusz Posiadała, zaś osiemnasty Mateusz Posiadała.