Pogoń nie próżnuje. Remis siedlczan w sparingu (fotogaleria)

Pogoń nie próżnuje. Remis siedlczan w sparingu

W spotkaniu sparingowym rozegranym w Siedlcach Pogoń zremisowała z przedstawicielem II ligi – Legionovią Legionowo 1:1. Mecz odbył się z uwagi na przerwę reprezentacyjną.

W spotkaniu z Legionovią, a szczególnie w drugiej odsłonie trener Dariusz Banasik dał szansę zaprezentowania się graczom, którzy mniej grają w lidze, dodatkowo uzupełniając drużynę podstawowymi zawodnikami.

Pierwsze minuty meczu były dość wyrównane, ale w 13 minucie to Legionovia objęła prowadzenie. Dośrodkowanie z prawej strony wykończył głową Michal Skwarczek, piłka odbiła się od poprzeczki, a ze skuteczną dobitką pospieszył Mario Vasilj. Po stracie gola siedlczanie próbowali przejąć inicjatywę, lecz nie przełożyło się to na sytuacje stwarzane pod bramką przeciwnika. W 36 minucie Pogoń powinna wyrównać po dośrodkowaniu Dariusza Zjawińskiego i uderzeniu w stronę własnej bramki Tomasza Wojcinowicza. Skończyło się na poprzeczce. Dwie minuty potem piłka znalazła drogę do bramki. Wrzutka z rzutu wolnego do Mateusza Żytki, ten zgrał w pole karne, a Grzegorz Tomasiewicz wyrównał stan meczu.

Po zmianie stron minimalnie lepsi byli Pogoniści. W grze biało-niebieskich zabrakło jednak dokładności i skuteczności by zdobyć zwycięskiego gola. W 53 minucie przed szansą na strzelenie gola stanął Paweł Garyga, lecz nie trafił w światło bramki. Podobnie zakończyła się próba Pawła Łydkowskiego. W 60 minucie piłka przeleciała nad bramką po główce Andrzeja Rybskiego. W końcówce mimo ataków Pogonistów, to Legionovia mogła strzelić drugą bramkę. Błąd przy wybiciu piłki popełnił Łydkowski, futbolówkę przejął Grzegorz Mazurek i w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z Przemysławem Frąckowiakiem.

W Pogoni zagrał Paweł Garyga, były piłkarz zespołu z Legionowa.

Za tydzień w Wielką Sobotę, 31 marca o 15:00 Pogoń podejmie w Siedlcach Bytovię Bytów.

23.03.18, 12:30 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – Legionovia Legionowo 1:1 (1:1)

Bramki: Grzegorz Tomasiewicz 38 – Mario Vasilj 13

Pogoń: 1. Przemysław Frąckowiak – 2. Ziggy Gordon (46, 4. Jarosław Ratajczak), 5. Maciej Wichtowski, 14. Mateusz Żytko (46, 15. Paweł Łydkowski), 17. Jakub Szrek – 11. Michał Bajdur (46, 24. Damian Świerblewski; 65, 11. Michał Bajdur), 8. Daniel Chyła (46, 7. Przemysław Rodak), 99. Dominik Barciak, 10. Grzegorz Tomasiewicz (46, 18. Andrzej Rybski), 20. Przemysław Płacheta (46, 13. Dominik Kun) – 9. Dariusz Zjawiński (46, 23. Paweł Garyga)

Legionovia: 1. Mateusz Kochalski (65, 33. Bartosz Kowalczyk) – 22. Wojciech Kalinowski (58, 3. Daniel Kutarba), 24. Bartosz Waleńcik, 4. Tomasz Wojcinowicz, 5. Maciej Ostrowski – 15. Gracjan Kuśmierek (65, 77. Mateusz Leleno; 90+1, 20. Olaf Martynek), 19. Luka Janković, 18. Klemen Nemanič (58, 28. Konrad Zaklika), 25. Michal Skwarczek (85, 23. Filip Kowalczyk), 9. Eryk Więdłocha (75, 7. Przemysław Rybkiewicz) – 26. Mario Vasilj (73, 8. Grzegorz Mazurek)

Żółte kartki: Ziggy Gordon 32 – Konrad Zaklika 71

Sędzia: Karol Wójcik (Siedlce)