ARMS
=Centrum

Tytuł w sprincie drużynowym obroniony. Siedlecki team: Staręga-Klisz najlepszy

   
Autor:
Dodano: 2018/03/24 19:01    views 965

Drugi dzień Mistrzostw Polski w biegach narciarskich był dla sympatyków UKS Rawa Siedlce, równie szczęśliwy co pierwszy. Tytuł mistrzowski w sprincie drużynowym techniką dowolną obronili Paweł Klisz i Maciej Staręga.

Piękna pogoda towarzyszyła rywalizującym o medale mistrzostw Polski w sprincie drużynowym techniką dowolną. We współzawodnictwie mężczyzn wzięło udział 11 drużyn, w tym trzy z Siedlec (!). Największe szanse na zwycięstwo mieli obrońcy tytułu sprzed roku, czyli Maciej Staręga i Paweł Klisz. Wspominany duet nie zawiódł pokładanych w nim nadziei.

Na początku walka była bardzo wyrównana, jednak na ostatniej zmianie Maciej Staręga odskoczył Kamilowi Buremu i przekroczył linię mety jako pierwszy. – Dość wysoko zawiesili poprzeczkę chłopaki z Katowic i z Istebnej, ale wiedzieliśmy, że to będą dwie sztafety, które będą rywalizowały z nami o pierwsze miejsce. Na szczęście ja byłem jeszcze w dość dobrej dyspozycji, Paweł też bardzo dobrze utrzymał Dominika. Taktyka była taka, aby na końcu starać się oderwać od chłopaków i nam udało się to na ostatniej zmianie – opowiada Maciej Staręga.

– Czuć było dzisiaj zmęczenie po wczorajszym biegu na 30 km, nie ukrywam tego, ale zrealizowałem swoje cele. Miałem za zadanie utrzymać się na dwóch pierwszych zmianach w czołówce i ewentualnie na trzeciej zaatakować – podkreśla Paweł Klisz. – Nie miałem większego problemu utrzymać się za Dominikiem, zaatakowałem na finiszu, aby dać Mackowi jakąś przewagę. Trasa była fajna, taka idealna pod team sprinty – podsumowuje Klisz.

Tytuł wicemistrzowski wraz z Kamilem Burym dla klubu MKS Istebna zdobył jego brat Dominik, a na najniższym stopniu podium stanęli bracia AntolecJan i Kacper (AZS AWF Katowice). Druga siedlecka drużyna w składzie: Arkadiusz Posiadała, Daniel Iwanowski zajęła siódmą lokatę, zaś na dziewiątym miejscu sklasyfikowano team Mateusz Posiadała / Piotr Sobiczewski.

WYNIKI – mężczyźni 


13 drużyn kobiecych przystąpiło do rywalizacji w team sprintach. Podobnie jak u mężczyzn, siedlecka Rawa była reprezentowana przez 3 zespoły. Najlepiej z nich spisał się team: Rozalia Prokurat i Justyna Stefaniuk, zajmując ósmą lokatę. Na 10 pozycji uplasowała się para: Joanna Bronisz / Anna Bielecka, a na 11 – Monika Sołoniewicz i Oliwia Pawełko.

WYNIKI – kobiety

FOTOGALERIA

 

źródło: własne / PZN / skipol; foto: PZN


Co? Gdzie? Kiedy?

 • sobota, 20 Paź 18:00
  I liga: Pogoń Lębork – Pogoń Siedlce
 • sobota, 20 Paź 18:00
  I liga: SKK Siedlce – Śląsk Wrocław
 • sobota, 20 Paź 19:00
  II liga: NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki – Ósemka Siedlce
 • niedziela, 21 Paź 18:00
  EBLK: Enea Gorzów Wielkopolski – PGE MKK Siedlce
 • środa, 24 Paź 15:00
  PP OZPN: Mazovia II Mińsk Mazowiecki – Pogoń II Siedlce
 • czwartek, 25 Paź 17:00
  I liga: WKK Wrocław – SKK Siedlce
 • sobota, 27 Paź 17:00
  II liga: Pogoń Siedlce – Skra Częstochowa
 • sobota, 27 Paź 17:00
  II liga: Ósemka Siedlce – LTS Legionovia Legionowo
 • sobota, 27 Paź 18:00
  EBLK: PGE MKK Siedlce – Wisła Can-Pack Kraków
 • sobota, 27 Paź 18:00
  I liga: Gwardia Wrocław – KPS Siedlce


Sponsorzy

Patronat medialny