Siedlczanka rozprawiła się z dwiema klasowymi rywalkami

Wychowanka sekcji tenisa stołowego Pogoni Siedlce Katarzyna Grzybowska-Franc uczestniczyła w kolejnym turnieju World Tour – tym razem w Niemczech.

Katarzyna Grzybowska-Franc w ostatnich dniach walczyła w turnieju Seamaster 2018 ITTF World Tour Platinum German Open w Bremie. Wychowanka Pogoni Siedlce brała udział w grze singlowej i w deblu (z Natalią Partyką).

Aby awansować do turnieju głównego singla siedlczanka musiała przebrnąć przez eliminacje. Wprawdzie ta sztuka jej się nie udała, ale rywalki, które zdołała pokonać były z „wysokiej półki”.

W pierwszym pojedynku zmierzyła się z grającą w reprezentacji Monako Yang Xiaoxin. Zajmująca 94 miejsce na świecie Polka wygrała pierwszego seta 12:10. Następne trzy partie należały do jej rywalki (obecnie 308 w rankingu, ale jeszcze rok temu była 42). Od tego momentu Grzybowska-Franc zdecydowanie poprawiła grę, dzięki czemu przechyliła szalę na swoją korzyść i wygrała 4:3.

W drugim meczu eliminacyjnym Katarzyna pokonała wielokrotną brązową medalistkę Mistrzostw Świata Jiang Huajun 4:3. To zawodniczka, która grała kiedyś w reprezentacji Chin, a od 15 lat broni barw Hongkongu. Najwyżej w rankingu światowym była 7. Nasza tenisistka prowadziła z Jiang Huajun 3:1, ale Azjatce udało się doprowadzić do stanu 3:3. Po pasjonującej końcówce 7 seta Polka wygrała 16:14.

Trzeci mecz dający przepustkę do turnieju głównego nie poszedł po myśli „Grzybci”. Uległa Chince Wu Yang 0:4 i odpadła z turnieju.

Grupa 19:
Katarzyna Grzybowska-Franc (WR 94) – Yang Xiaoxin (Monako, WR 308) 4:3 (10,-2,-13,-4,9,3,8)
Katarzyna Grzybowska-Franc (WR 94) – Jiang Huajun (Hongkong, WR 74) 4:3 (-3,9,7,8,-8,-9,14)

Runda KO:
Katarzyna Grzybowska-Franc (WR 94) – Wu Yang (Chiny, 136) 0:4 (-6,-5,-9,-10)

W grze deblowej w kwalifikacjach Katarzyna Grzybowska-Franc i Natalia Partyka wygrały z Francuzkami Oceane Gusniel/Stephanie Loeuillette 3:2. W walce o 1/4 finału musiały uznać wyższość reprezentantek Hongkongu Ng Wing Nam/Soo Wai Yam Minnie i przegrały 0:3.

źródło: własne / PZTS; foto: blekitni.com