Cel osiągnięty. Łukasz Niedziałek z minimum na MŚ U-20

W mityngu cyklu European Athletics Race Walking Permit Meetings w czeskich Podiebradach wzięli udział chodziarze WLKS Siedlce-Nowe Iganie: Łukasz i Olga Niedziałek.

Kilkoro Polaków wystartowało w sobotę w czeskich Podiebradach podczas mityngu cyklu European Athletics Race Walking Permit Meetings. Było wśród nich rodzeństwo: Olga i Łukasz Niedziałek.

Dla Łukasza Niedziałka start w Podiebradach był pierwszym podejściem do wypełniania wskaźnika Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na Mistrzostwa Świata U-20. Ta sztuka zawodnikowi WLKS się udała! 19-letni Niedziałek pokonał 10 kilometrów w 42:14 i zajął trzecie miejsce. Osiągnięty czas zapewnia mu możliwość startu w lipcowych Mistrzostwach Świata U-20 w fińskim Tampere.

W chodzie na 10 km w Podiebradach najlepszy był Grek Yeóryios Tzatzimakis, który od Polaka był szybszy o niespełna pół minuty (41:45). Drugie miejsce zajął Francuz David Kuster (42:07).

W chodzie na dystansie 20 km wystartowała siostra Łukasza, Olga. Nie dotarła ona do mety, bowiem sędziowie ją zdyskwalifikowali.