Zwycięstwo odniesione w trudach (fotogaleria)

Rugbiści siedleckiej Pogoni wygrali 15:13 z Budowlanymi Lublin.

Obie drużyny już przed pierwszym gwizdkiem były pewne awansu do grupy mistrzowskiej, więc jasne było, że wynik spotkania będzie miał znaczenie w kolejnej fazie. Mecz był rozgrywano w samo południe przy 30 stopniach gorąca.

W pierwszej fazie spotkania obie drużyny zadały sobie ciosy z karnych. Budowlani dzięki skuteczności w tym elemencie gry objęli prowadzenie 6:3. Końcówka pierwszej połowy należała do siedlczan. Dwie skuteczne akcje zakończone przyłożeniami pozwoliły zejść na przerwę przy wyniku 15:6.

W drugiej połowie drużyna Andrzeja Kopyta nie poprawili swojego dorobku. Budowlani zapunktowali po karnym przyłożeniu. W ostatnich minutach siedlczanie grali w 15 na 13 rywali, jednak nawet to nie pomogło w wyśrubowaniu zwycięstwa. Pogoniści zwyciężyli 15:13.

W sobotę 16 czerwca o 16:00 Pogoń podejmie Juvenię Kraków.

10.06.18, 12:00 – Lublin

Ekstraliga: Budowlani Lublin – Awenta MKS Pogoń Siedlce 13:15 (6:15)

Punkty: Jakub Bobruk 7 (KP), Piotr Skałecki 6 (2 K) – Daniel Gdula 5 (P), Daniel Trybus 5 (P), Przemysław Rajewski 3 (K), Sergio Kwernadze 2 (pd)

Budowlani L. (wyjściowy): 1. Ołeksij Nowikow, 2. Oskar Rudziński, 3. Robizon Kelberaszwili, 4. Wojciech Król, 5. Bartłomiej Jasiński, 6. Tomasz Zduńczuk, 7. Michał Musur, 8. Piotr Wiśniewski, 9. Jakub Bobruk, 10. Władysław Adeżynyk, 11. Piotr Skałecki, 12. Jakub Kamiński, 13. Rafał Szrejber, 14. Maciej Grabowski, 15. Artem Kułyk

Pogoń: 17. Kostiantyn Guriłow (70, 16. Tomasz Gołąb), 2. Adrian Chróściel, 3. Paweł Grabski, 4. Dawid Dybowski (41, 19. Wojciech Twarowski), 5. Marek Mirosz, 7. Maciej Panasiuk, 6. Norbert Kargol, 18. Eduard Wertyłećkyj, 9. Daniel Trybus, 10. Sergio Kwernadze, 11. Andrei Cebotari, 15. Daniel Gdula, 12. Narek Manukjan (78, 24. Paweł Antoszczuk), 23. Tomasz Biernacki, 15. Przemysław Rajewski (52, 25. Bartosz Nasiłowski)

Sędzia: Eugeni Procopi

Żółte kartki: Michał Majcher 64, Maciej Grabowski 72, Artem Kułyk 80+3 – Wojciech Twarowski 59