Memoriał Henryka Guta za nami (fotogaleria)

W sobotę 9 czerwca memoriał Henryka Guta osiągnął pełnoletność. W 18 edycji lekkoatletycznego mityngu nie brakowało zaciętej walki i rekordów życiowych.

W dwuboju kobiet (100+200 metrów) najlepiej poradziła sobie Pia Skrzyszowska (OKS Skra Warszawa). Suma jej wyników to 36.40 (11.93+24.47). Na dalszych miejscach na podium uplasowały się Małgorzata Kołdej (AZS UMCS Lublin) oraz Aleksandra Lubicka (Skra). W rywalizacji mężczyzn czterech zawodników osiągnęło łączny czas poniżej 33 sekund, jednak najszybszy okazał się Dominik Smosarski z PKS Gwardia Szczytno. Jego czas to 32.63 (10.89+21.74). Niewiele gorsi od niego okazali się Artur Łęczycki (UKS 19 Bojary Białystok) oraz Adrian Kamiński (KS Podlasie Białystok).

W biegu na 1500 metrów tuż za podium uplasował się Adrian Marcinkiewicz (MKS Pogoń Siedlce), który wynikiem 4:01.51 ustanowił rekord tego sezonu. Życiówki na tym samym dystansie osiągnęli inni Pogoniści: Jakub Szymański (4:02.62) oraz Łukasz Żuk (4:16.34). Damian Czarnocki (SKS Feniks Siedlce) zajął drugie miejsce w nielicznie obsadzonym konkursie skoku w dal. Jego wynik to 6.72 m – rekord życiowy.

Julia Gadomska (Pogoń) zajęła trzecie miejsce w biegu na 400 metrów. Czasem 56.48 ustanowiła rekord trwającego sezonu. Szybciej od niej pobiegły Alicja Wrona (AZS UMCS Lublin) oraz Gabriela Kruaze (MKS Juvenia Białystok). Julia Księżopolska (WLKS Siedlce-Nowe Iganie) okazała się najlepsza w biegu na 800 metrów. Jej czas to 2:33.33. Trzecia była Aleksandra Marczuk (Pogoń).