ARMS
=Centrum

Reprezentacja Siedlec na OOM w Chorzowie

   
Autor:
Dodano: 2018/07/08 10:08    views 1316

W dniach 27-29 lipca w Chorzowie odbędzie się 24 Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży czyli mistrzostwa polski do lat 18 w lekkiej atletyce. W zawodach weźmie udział 1159 młodych lekkoatletów urodzonych w latach 2001-2002, w tym 14 reprezentantów naszego miasta.

Z MKS Pogoń Siedlce są to:

  • Julia Gadomska – bieg na 400 m
  • Zuk Łukasz – bieg na 1500 m
  • Kajetan Przestrzelski – bieg na 3000 m
  • Krystian Mazur – bieg na 400 m ppł

Z SKS Feniks Siedlce:

  • Agata Styś – rzut oszczepem 500 g
  • Adam Donacki – dziesięciobój
  • Michał Wyrębiak – dziesięciobój

WLKS Siedlce-Nowe Iganie reprezentować będą:

  • Julia Księżopolska – bieg na 400 m
  • Magdalena Jastrzębska – bieg na 800 m
  • Jakub Duch – bieg na 400 m
  • Mikołaj Duch – bieg na 400 m
  • Kornel Kużawski – chód sportowy na 10 000 m
  • sztafeta 4x100m mężczyzn w składzie Gabriel Ajdacki, Jakub Duch, Mikołaj Duch i Bartosz Tokarz

Bez wątpienia największe szanse na medal ma Julia Gadomska (na zdjęciu z lewej), która obecnie ma 2 miejsce na liście startowej biegu na 400 m z czasem 56.48 s.

W pierwszej dziesiątce oprócz Julii na liście startowej jest: Agata Styś zajmująca 7 miejsce w rzucie oszczepem z wynikiem 41,95 m oraz Jakub Duch na 10 miejscu w biegu na 400 m z czasem 50.89 s.

Kilka informacji odnośnie kwalifikacji do OOM:

  • 24 najlepszych zawodników według uzyskanych wyników w danym sezonie letnim dostaje się na OOM.
  • Zawodnik ma prawo startu w dwóch konkurencjach.

 

źródło: Adam Donacki; foto: własne



Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz


Co? Gdzie? Kiedy?

  • środa, 25 Lip 17:00
    Sparing: Pogoń Siedlce – Hapoel Katamon Jerozolima
  • środa, 25 Lip 19:00
    Sparing: Pogoń II Siedlce – Orzeł Unin
  • sobota, 28 Lip 00:00
    Sparing: Pogoń II Siedlce – Naprzód Skórzec
  • sobota, 28 Lip 18:00
    II liga: Olimpia Grudziądz – Pogoń Siedlce
  • sobota, 4 Sie 17:00
    II liga: Pogoń Siedlce – Olimpia Elbląg
  • niedziela, 5 Sie 09:00
    Siedlecka Liga Biegowa
  • niedziela, 5 Sie 14:00
    9 Triathlon Siedlecki
  • sobota, 11 Sie 00:00
    IV liga: Korona Ostrołęka – Pogoń II Siedlce
  • sobota, 11 Sie 17:00
    II liga: Rozwój Katowice – Pogoń Siedlce
  • niedziela, 12 Sie 09:00
    Siedlecka Liga Biegowa


Sponsorzy

Partnerzy

Patronat medialny