Reprezentacja Siedlec na OOM w Chorzowie

   
Autor:
Dodano: 2018/07/08 10:08    views 1854

W dniach 27-29 lipca w Chorzowie odbędzie się 24 Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży czyli mistrzostwa polski do lat 18 w lekkiej atletyce. W zawodach weźmie udział 1159 młodych lekkoatletów urodzonych w latach 2001-2002, w tym 14 reprezentantów naszego miasta.

Z MKS Pogoń Siedlce są to:

  • Julia Gadomska – bieg na 400 m
  • Zuk Łukasz – bieg na 1500 m
  • Kajetan Przestrzelski – bieg na 3000 m
  • Krystian Mazur – bieg na 400 m ppł

Z SKS Feniks Siedlce:

  • Agata Styś – rzut oszczepem 500 g
  • Adam Donacki – dziesięciobój
  • Michał Wyrębiak – dziesięciobój

WLKS Siedlce-Nowe Iganie reprezentować będą:

  • Julia Księżopolska – bieg na 400 m
  • Magdalena Jastrzębska – bieg na 800 m
  • Jakub Duch – bieg na 400 m
  • Mikołaj Duch – bieg na 400 m
  • Kornel Kużawski – chód sportowy na 10 000 m
  • sztafeta 4x100m mężczyzn w składzie Gabriel Ajdacki, Jakub Duch, Mikołaj Duch i Bartosz Tokarz

Bez wątpienia największe szanse na medal ma Julia Gadomska (na zdjęciu z lewej), która obecnie ma 2 miejsce na liście startowej biegu na 400 m z czasem 56.48 s.

W pierwszej dziesiątce oprócz Julii na liście startowej jest: Agata Styś zajmująca 7 miejsce w rzucie oszczepem z wynikiem 41,95 m oraz Jakub Duch na 10 miejscu w biegu na 400 m z czasem 50.89 s.

Kilka informacji odnośnie kwalifikacji do OOM:

  • 24 najlepszych zawodników według uzyskanych wyników w danym sezonie letnim dostaje się na OOM.
  • Zawodnik ma prawo startu w dwóch konkurencjach.

 

źródło: Adam Donacki; foto: własne






Co? Gdzie? Kiedy?

  • wtorek, 19 Mar 18:00 18:00
    EBLK: Wisła Can-Pack Kraków – PGE MKK Siedlce
  • sobota, 23 Mar 11:00 11:00
    IV liga: Mazur Gostynin – Pogoń II Siedlce
  • sobota, 23 Mar 15:00 15:00
    II liga: Pogoń Siedlce – ROW 1964 Rybnik
  • sobota, 23 Mar 17:00 17:00
    EBLK: Politechnika Gdańska – PGE MKK Siedlce
  • sobota, 23 Mar 18:00 18:00
    I liga: Czarni Słupsk – SKK Siedlce
  • sobota, 23 Mar 18:00 18:00
    III mecz fazy play-off: Ósemka Siedlce – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki
  • poniedziałek, 25 Mar 17:00 17:00
    EBLK: PGE MKK Siedlce – CCC Polkowice
  • środa, 27 Mar 15:00 15:00
    II liga: Resovia – Pogoń Siedlce
  • czwartek, 28 Mar 09:00 09:00
    IV Otwarte Mistrzostwa Siedleckich Szkół w Szachach Błyskawicznych
  • sobota, 30 Mar 11:00 11:00
    IV liga: Pogoń II Siedlce – Wkra Żuromin


Sponsorzy

Patronat medialny