wtorek, 19 marca 2024r.

Mistrzowskie starty zawodników WLKS Siedlce-Nowe Iganie

W ostatnich dniach rozegrane zostały dwie duże imprezy lekkoatletyczne. Pierwszą z nich były mistrzostwa świata juniorów do lat 20 w fińskim Tampere (10-15 lipca) oraz Athletic World Cup w Londynie (14-15 lipca).

W mistrzostwach świata do lat 20 w Tampere startował Łukasz Niedziałek, który brał  udział w chodzie na 10000 m. Łukasz na 34 zawodników zajął 14 miejsce z czasem 42:36,66 poprawiając swój rekord życiowy. Zawodnik WLKS Iganie Nowe stracił 2 minuty do zwycięzcy, Chińczyka Yao Zhanga, który ukończył zawody z czasem 40:32.06. Rezultat można uznać za bardzo dobry, ponieważ  dopiero od tego roku Łukasz rywalizuje w kategorii wiekowej U-20.

Athletic World Cup, czyli Drużynowy Puchar Świata w Londynie to dość nowa impreza polegająca na rywalizacji 8 wybranych przez organizatorów Państw. Kraj, który uzbiera  największą ilość punktów wygrywa. Za zwycięstwo w danej konkurencji  państwo otrzymuje 8 punktów, za ostatnie zaś miejsce 1 punkt. Wśród  8 reprezentacji do udziału w zawodach nominowana została Polska. Reprezentacja naszego kraju liczyła 45 sportowców, w tym gronie znalazł się Tomasz Jaszczuk – zawodnik WLKS Siedlce-Nowe Iganie.

Tomasz startował w skoku w dal. Dzięki wynikowi 8.05 m zajął 4 miejsce co przełożyło się na zdobycie 5 punktów dla naszej reprezentacji. Ostatecznie Polska zajęła 2 miejsce ustępując tylko Amerykanom, a wyprzedziła takie potęgi jak Wielka Brytania, Francja i Jamajka.

Gratulujemy reprezentantom z naszego regionu i życzymy sukcesów w kolejnych startach.

źródło: Adam Donacki; foto: IAAF