Czy Tomaszów, czy Warszawa, dominuje siedlecka Rawa

Reprezentanci UKS Rawa Siedlce w ostatni weekend wzięli udział w dwóch nartorolkowych imprezach: III Otwartych Mistrzostwach Warszawy w sprintach i inauguracyjnych zawodach Pucharu Polski.

1 września odbyły się III Otwarte Mistrzostwa Warszawy w sprintach na nartorolkach, w ramach których rywalizowano w stylu klasycznym, dowolnym i na nartorolkach terenowych, upamiętniając jednocześnie 100 rocznicę odzyskania niepodległości.

Najlepszy w stylu klasycznym okazał się zawodnik Rawy, Piotr Sobiczewski. Czwarty w kat. open był Arkadiusz Posiadała (drugi w kat. M21 plus).
Poniżej prezentujemy miejsca na podium innych zawodników Rawy w poszczególnych kategoriach wiekowych.

WYNIKI – STYL KLASYCZNY

W stylu dowolnym po raz drugi w pokonanym polu rywali pozostawił Piotr Sobiczewski. Po raz drugi na dość pechowym, bo czwartym miejscu uplasował się Arkadiusz Posiadała.

WYNIKI – STYL DOWOLNY

Na nartorolkach terenowych wśród pań zwycięstwo zanotowała Patrycja Szwed z Siedlec.

WYNIKI – NARTOROLKI TERENOWE

2 września w Tomaszowie Lubelskim zostały rozegrane pierwsze w tym sezonie zawody Pucharu Polski – 10 Puchar Lubelszczyzny. Rywalizowano stylem dowolnym na dystansie 1000 m.

Zwycięzcą w kat. seniora został Arkadiusz Posiadała, zaś wśród seniorek triumfowała Anna Bielecka. Najlepszym juniorem B został Piotr Sobiczewski. Kategorię juniorek C wygrała Rozalia Prokurat. W kat. juniorek E triumfowała Dominika Krajcer, zaś druga była Klaudia Radomyska. Również drugi w kat. juniora C został Kacper Pietrak. W kat. juniorek B na drugim stopniu podium stanęła Oliwia Pawełko, a trzecia była Monika Sołoniewicz. Trzecie miejsce w rywalizacji amatorów zajął Piotr Krajcer. Podobnego wyczynu w kat. juniorki D dokonała Iga Staręga.

WYNIKI

Rozegrano także zawody na dystansie 100 m. Najlepszym sprinterem został wprawdzie Jan Żółkiewski z Tomaszowa Lubelskiego, ale dwa kolejne miejsca zajęli zawodnicy Rawy Siedlce: Arkadiusz Posiadała i Piotr Sobiczewski.