ARMS
=Centrum

Katarzyna Piekart na spotkaniach z ministrem i parą prezydencką (wideo)

   
Autor:
Dodano: 2018/09/05 22:08    views 380

5 września z medalistami paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Berlinie 2018 spotkali się: minister sportu i turystyki Witold Bańka oraz para prezydencka Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda. 

5 września medaliści paralekkoatletycznych mistrzostw Europy w Berlinie mieli przyjemność spotkać się ze znaczącymi w naszym kraju postaciami.

O godz. 9.00 na PGE Narodowym w Warszawie z polskimi lekkoatletami spotkał się minister sportu i turystyki Witold Bańka, zaś o godz. 17.00 na bohaterów z Berlina czekali w Pałacu Prezydenckim, prezydent RP Andrzej Duda i jego małżonka Agata Kornhauser-Duda.

W obu uroczystościach uczestniczyła srebrna medalistka konkursu rzutu oszczepem, Katarzyna Piekart (IKS Siedlce). Przypomnijmy, że srebrny medal w biegu na 800 m wywalczył także reprezentant Pogoni Siedlce, Sylwester Jaciuk.

WIDEO

Prezydent RP, Andrzej Duda dziękował sportowcom za wspaniały wysiłek i sukcesy oraz za wszystko, co robią dla siebie, dla Polski, w roku 100-lecia odzyskania niepodległości. Prezydent zaznaczył również, że paralekkoatleci pokazują innym, że można przełamywać bariery, osiągać sukcesy i nawet jeśli jest się dotkniętym niepełnosprawnością, to można być sprawniejszym niż ci, którzy niepełnosprawności nie mają.

WIDEO

Polska reprezentacja podczas paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy, które w Berlinie odbyły się w dniach 20-26 sierpnia, wywalczyła w sumie 61 medali i uplasowała się na 1 miejscu w klasyfikacji medalowej. Polacy zdobyli w sumie 26 złotych krążków, 15 srebrnych i 20 brązowych. Do Berlina pojechała grupa 60 polskich zawodników (najliczniejsza ze wszystkich). Wynik tegorocznych paralekkoatletycznych ME jest najlepszy w historii polskich udziałów.

Dobrą informacją, jest to, że premier Mateusz Morawiecki przyznał pulę 0,5 mln złotych na nagrody dla naszych paralekkoatletów za historyczny sukces na ME w Berlinie.

 

źródło: prezydent.pl; foto: FB


Co? Gdzie? Kiedy?

 • niedziela, 21 Paź 18:00
  EBLK: Enea Gorzów Wielkopolski – PGE MKK Siedlce
 • środa, 24 Paź 15:00
  PP OZPN: Mazovia II Mińsk Mazowiecki – Pogoń II Siedlce
 • czwartek, 25 Paź 17:00
  I liga: WKK Wrocław – SKK Siedlce
 • sobota, 27 Paź 12:00
  I liga: Warta Kostrzyn nad Odrą – Pogoń Siedlce
 • sobota, 27 Paź 17:00
  II liga: Pogoń Siedlce – Skra Częstochowa
 • sobota, 27 Paź 17:00
  II liga: Ósemka Siedlce – LTS Legionovia Legionowo
 • sobota, 27 Paź 18:00
  I liga: Gwardia Wrocław – KPS Siedlce
 • sobota, 27 Paź 18:00
  EBLK: PGE MKK Siedlce – Wisła Can-Pack Kraków
 • sobota, 27 Paź 19:00
  I liga: GKS Tychy – SKK Siedlce
 • niedziela, 28 Paź 11:00
  IV liga: Pogoń II Siedlce – Wisła II Płock


Sponsorzy

Patronat medialny