Katarzyna Piekart na spotkaniach z ministrem i parą prezydencką (wideo)

5 września z medalistami paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Berlinie 2018 spotkali się: minister sportu i turystyki Witold Bańka oraz para prezydencka Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda.

5 września medaliści paralekkoatletycznych mistrzostw Europy w Berlinie mieli przyjemność spotkać się ze znaczącymi w naszym kraju postaciami.

O godz. 9.00 na PGE Narodowym w Warszawie z polskimi lekkoatletami spotkał się minister sportu i turystyki Witold Bańka, zaś o godz. 17.00 na bohaterów z Berlina czekali w Pałacu Prezydenckim, prezydent RP Andrzej Duda i jego małżonka Agata Kornhauser-Duda.

W obu uroczystościach uczestniczyła srebrna medalistka konkursu rzutu oszczepem, Katarzyna Piekart (IKS Siedlce). Przypomnijmy, że srebrny medal w biegu na 800 m wywalczył także reprezentant Pogoni Siedlce, Sylwester Jaciuk.

WIDEO

Prezydent RP, Andrzej Duda dziękował sportowcom za wspaniały wysiłek i sukcesy oraz za wszystko, co robią dla siebie, dla Polski, w roku 100-lecia odzyskania niepodległości. Prezydent zaznaczył również, że paralekkoatleci pokazują innym, że można przełamywać bariery, osiągać sukcesy i nawet jeśli jest się dotkniętym niepełnosprawnością, to można być sprawniejszym niż ci, którzy niepełnosprawności nie mają.

WIDEO

Polska reprezentacja podczas paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy, które w Berlinie odbyły się w dniach 20-26 sierpnia, wywalczyła w sumie 61 medali i uplasowała się na 1 miejscu w klasyfikacji medalowej. Polacy zdobyli w sumie 26 złotych krążków, 15 srebrnych i 20 brązowych. Do Berlina pojechała grupa 60 polskich zawodników (najliczniejsza ze wszystkich). Wynik tegorocznych paralekkoatletycznych ME jest najlepszy w historii polskich udziałów.

Dobrą informacją, jest to, że premier Mateusz Morawiecki przyznał pulę 0,5 mln złotych na nagrody dla naszych paralekkoatletów za historyczny sukces na ME w Berlinie.

źródło: prezydent.pl; foto: FB