Beniaminek I ligi lepszy od KPS

Siatkarze KPS Siedlce przegrali drugi mecz w czasie turnieju w Częstochowie. W starciu o trzecie miejsce lepszy okazał się UKS Mickiewicz Kluczbork 2:3.

W półfinale turnieju w Częstochowie podopieczni Witolda Chwastyniaka rywalizowali z Lechią Tomaszów Mazowiecki, z którą kilka tygodni wcześniej przegrali podczas turnieju w Siedlcach 2:3. Ponownie lepszy okazał się wicemistrz I ligi, który w czterech setach przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Siedlczanie musieli rywalizować w meczu o trzecie miejsce. Siatkarze KPS nie wykorzystali dużej szansy. Dwukrotnie obejmowali prowadzenie w meczu (1:0, a potem 2:1), jednak za każdym razem beniaminek z Kluczborka odrabiał straty. O losach meczu zdecydował tie-break. W piątym secie drużyna z Kluczborka wygrała 15:12.

PLANY KPS

Za tydzień startuje I liga. W pierwszej kolejce siedlczanie zagrają na wyjeździe z Krispolem Września.

22.09.18, 12:00 – Częstochowa
Mecz o trzecie miejsce: KPS Siedlce – UKS Mickiewicz Kluczbork 2:3 (25:20, 17:25, 25:20, 15:25, 12:15)

KPS: Dawid Wiczkowski, Bartosz Kowalczyk, Roman Oroń, Krzysztof Gibek, Jakub Abramowicz,  Shalev Saada, Mateusz Januszewski (libero) oraz Patryk Łaba, Daniel Grzymała, Krzysztof Antosik